Mám zájem o e-book

Úvěry

Na finančním trhu je dostupné nepřeberné množství úvěrů. Ne každý se ovšem vyplácí, nebo nabízí za výhodný úrok. Pomůžeme vám proto vybrat ten nejvhodnější produkt a celý proces za vás vyřídíme. Klademe důraz na úspěšné sjednání úvěrů s co nejnižšími splátkami, které budou odpovídat vašim finančním možnostem. Současně vždy zvážíme, zda je pro vás úvěr tím správným a potřebným řešením.

Proč vyřešit úvěry s námi?

Přemýšlíme logicky a komplexně

Každé sjednané půjčce u nás předchází analýza vaší individuální situace, kterou opíráme o interní propočty a metodiky. Z dostupných produktů zkoušíme vždy vytěžit maximum a najít pro vás nejlevnější řešení. Může se proto například stát, že vám místo nového úvěru pouze refinancujeme úvěr ze stavebního spoření, a tím výhodně získáme peníze navíc.

Vše kompletně zařídíme

Díky dlouholeté praxi máme bohaté zkušenosti jak se sjednáváním úvěrů, tak s jejich čerpáním. Pomůžeme vám správně nastavit výši půjčky, zajistit podmínky pro její úspěšné získání a u banky vyjednat vše potřebné. Vždy jednoduše tak, abyste s jejím vyřizováním měli co nejméně starostí a práce.

S jakými situacemi a otázkami vám pomůžeme?

Jak při řešení úvěrů postupujeme?

Bardoň finance pomáhá

291 +

Klientů s úvěrem

376 +

Sjednaných úvěrů

706 mil. Kč +

Objem sjednaných úvěrů

Jak jsme pomohli v konkrétních případech?

Peníze, když jsou potřeba

Úvěry

S Lukášem jsme řešili úspěšné vyřízení úvěru, na který původně nedosáhl. Klient totiž přemýšlel nad vlastním bydlením a jako nejvhodnější se mu jevila možnost zrekonstruovat rodinný dům, ve kterém by následně mohl dvougeneračně bydlet se svými rodiči. Lukáš pracoval jako technik ve výrobě a v té době doplácel ještě nějaké půjčky z minulosti.

Problém

Jelikož ve starším domě žilo současně několik generací Lukášovy rodiny, nepřicházela z jeho strany v úvahu možnost dát dům do zástavy. Zkoušel proto oslovit svého známého pracujícího ve stavební spořitelně, ani ten mu ale nepomohl. Klientovi bylo řečeno, že v požadované výši nelze úvěr bez ručení nemovitostí vyřídit.

Řešení

S Lukášem jsme si domluvili schůzku a vše pořádně probrali. Nakonec jsme situaci šikovně vyřešili tak, že se oprava domu zaplatila z kombinace dvou úvěrů ze stavebního spoření. Tedy bez potřeby zastavovat nějakou nemovitost.

Klientovi jsme navíc výhodně zkonsolidovali stávající půjčky a díky tomu, že zanedlouho již bydlel ve svém, mu odpadla také nutnost platit nájem. I přes splácení úvěrů mu měsíčně nakonec zůstávalo na účtu dokonce více peněz než před zahájením naší spolupráce.

Nejčastější
otázky & odpovědi

Ačkoliv se běžně považují oba produkty za synonyma a v běžné mluvě se zaměňují, z právního hlediska se liší. Úvěr mohou poskytovat pouze subjekty s příslušným oprávněním, typicky např. banky a licencované nebankovní společnosti. V rámci úvěru lze půjčovat pouze peníze, a to na základě sjednaného úroku.

Půjčka jako taková v právním slova smyslu neexistuje, pouze výpůjčka a zápůjčka. O výpůjčce hovoříme v situacích, kdy někomu přenecháme nezuživatelnou věc (například kolo) k bezplatnému užívání. 

Při zápůjčce někomu předáváme k užívání zastupitelnou věc. Pokud jde o peníze, pak je sjednání úroku na rozdíl od úvěru nepovinné. Pokud jde o jinou nepeněžní věc, pak se vrací ve stejném množství, v jakém byla zapůjčena.

Rozdíl spočívá hlavně v tom, zda takový úvěr musíme použít na konkrétní záměr (např. bydlení, nákup auta apod.), nebo si ho vzít na cokoliv (neúčelově). Příkladem účelových úvěrů mohou být hypotéky nebo úvěry ze stavebního spoření. Příkladem neúčelových zase běžné „spotřebáky“.

U účelových i neúčelových rozlišujeme, zda se jedná o úvěry se zástavou, nebo bez. Účelové úvěry se zástavou jsou klasické hypotéky na konkrétní nemovitosti, které mají nejdelší splatnost (až 30 let) a bývají nejlevnější. Neúčelové úvěry se zástavou jsou například americké hypotéky, u kterých sice ručíme nemovitostí, ale získané peníze můžeme použít na cokoliv.

Účelovým úvěrem bez zástavy bývá typicky stavební spoření, které je určené na bydlení. Není nutné ručit žádnou nemovitostí a cenově se podobá americkým hypotékám. Nejdražší, na druhou stranu nejvíce flexibilní, jsou potom neúčelové úvěry bez zástavy neboli běžné spotřebitelské úvěry v užším slova smyslu. Můžeme si je vzít na cokoliv, jejich splatnost bývá maximálně 8 až 10 let.

Bankovní registry obsahují záznamy o úvěrech sjednaných v bankách. Nebankovní o úvěrech sjednaných v nebankovních společnostech. V obou případech mohou tyto registry sloužit jako databáze klientů, které umožňují finančním institucím posuzovat žadatele o úvěry a jejich historickou schopnost splácet.

Partneři

Nejnovější články

Bydlení v Olomouci: praktické příklady z webináře

Bydlení v Olomouci: praktické příklady z webináře

Vyplatí se v Olomouci bydlení v nájmu, nebo je výhodnější si vzít hypotéku? Nejen na toto téma jsme uspořádali ve…
Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu v květnu 2024

Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu...

Letošní rok se podle očekávání měl nést v duchu zlevňujících hypoték, nicméně zdražujících se nemovitostí. Nyní se blížíme k polovině…
DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na stáří. Jak se novinka (ne)vyplatí?

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na...

Začátkem roku 2024 se na našem trhu objevil nový nástroj, který sjednotil a rozšířil státem podporované možnosti, jak se zajistit…
Bydlení v Olomouci: praktické příklady z webináře

Bydlení v Olomouci: praktické příklady z webináře

Vyplatí se v Olomouci bydlení v nájmu, nebo je výhodnější si vzít hypotéku? Nejen na toto téma jsme uspořádali ve…
Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu v květnu 2024

Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu...

Letošní rok se podle očekávání měl nést v duchu zlevňujících hypoték, nicméně zdražujících se nemovitostí. Nyní se blížíme k polovině…

Novinky ze světa financí

Přihlaste se k odběru našeho finančního newsletteru a získejte aktuální tipy a rady. Jako speciální bonus obdržíte e-book Vše o hypotéce – váš praktický průvodce světem hypoték, který vám pomůže lépe porozumět tomuto tématu. Odesláním vašeho e-mailu vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami pro zpracování osobních údajů.

Získejte odborné poradenství

Kancelář

Brněnská 462/47, 779 00 Olomouc

Parkování

Parkovat můžete bezplatně na parkovišti vedle budovy.

MHD

Přímo u kanceláře se nachází zastávka MHD Pionýrská.

Zajímá vás cokoli dalšího? Napište nám!

Tento formulář je chráněn pomocí reCAPTCHA a platí zde Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.

Vše co potřebujete vědět o hypotéce na jednom místě

Zadejte svůj e-mail a my Vám elektronickou knihu „Vše co potřebujete vědět o hypotéce“ obratem pošleme. Čas od času vám navíc ve schránce necháme zajímavé a užitečné novinky ze světa financí doplněné o naše cenné postřehy z praxe. Odesláním emailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.