Mám zájem o e-book

Hypotéka na výstavbu

Plánujete postavit rodinný dům nebo rekreační chatu? Provedeme vás celým procesem získání a vyřízení hypotéky. Všechny důležité i administrativně náročné úkony uděláme za vás. Vše půjde podle plánu a vy se budete moci plně soustředit na stavbu. A co nejdříve se těšit na první chvíle strávené v novém.

Proč vyřešit hypotéku na výstavbu s námi?

Navrhneme reálný rozpočet

Správně nastavený rozpočet je klíčovým předpokladem úspěšně dokončené stavby. K jeho kalkulaci proto vždy přistupujeme s maximální pečlivostí a odborností. Propočítáme náklady, zahrneme rezervy i (nepsané) požadavky banky.

Zajistíme hladký průběh

Zvolíme postup, který bude respektovat specifika vaší situace. Díky dlouholeté praxi jednoduše víme, s čím u hypotéky na výstavbu počítat a nic nás nezaskočí. Budeme vám hlídat čerpání úvěru a upozorníme na situace, které by mohly ze strany banky bránit dalšímu uvolnění peněz.

S jakými situacemi a otázkami vám pomůžeme?

Jak při řešení hypoték na výstavbu postupujeme?

Bardoň finance pomáhá

291 +

Klientů s úvěrem

376 +

Sjednaných úvěrů

706 mil. Kč +

Objem sjednaných úvěrů

Spočítejte si to!

Jak jsme pomohli v konkrétních případech?

Řešení vlastního bydlení

Hypotéky

Lucie a Tomáš tvořili mladý pár, který si chtěl v Brně pořídit vlastní bydlení. Oba úspěšně dokončili studium na vysoké škole a na pracovním trhu teprve začínali. Shodli se na bydlení v bytě a začali chodit na prohlídky. Po několika absolvovaných konečně našli nemovitost, která jim oběma vyhovovala. Když si však chtěli v bance zažádat o hypotéku, nebyly jim uznány jejich příjmy a úvěr nedostali.

Problém

Lucie zrovna začínala s vlastním podnikáním a doposud nepodala žádné daňové přiznání. Tomáš učil na univerzitě a pobíral stipendium. Pro většinu bank se tyto příjmy nezdály být dlouhodobě udržitelné, jelikož stipendium jednou skončí a u podnikání bez daňového přiznání neexistuje doložitelná historie, ze které by se dalo vycházet. Žádosti o hypotéku nepomohlo ani to, že pár neměl našetřených dostatek peněz do základu.

Řešení

S Lucií a Tomášem jsme si sedli a důkladně zvážili všechny možnosti. V první řadě jsme hledali takovou banku, která by uznala specifické příjmy z nového podnikání a stipendia zároveň. Ze čtrnácti prověřovaných jsme nakonec opravdu jednu našli, a ta nám na žádost kývla. Následně bylo potřeba vyřešit absenci vlastních zdrojů. Hledali jsme proto nejrůznější způsoby, nakonec se jako nejvhodnější ukázala domluva s rodiči mladého páru, kteří dali do zástavy svůj byt. Nic proto již nebránilo tomu, aby klienti hypotéku získali.

Dneska už ve svém bytě bydlí Tomáš s Lucií a jejich narozenou dcerou spokojeně několik let.

Nejčastější
otázky & odpovědi

Kromě standardních cihlových staveb je možné z úvěru zaplatit výstavbu dřevostavby a montované stavby, některé banky umožňují financovat také mobilní domy a další alternativní řešení. Hypotékou rovněž pokryjeme případné úpravy pozemku, instalaci tepelného čerpadla, zřízení parkovacího stání, stavbu garáže, oplocení, bazénu a dalších. V rámci sjednání doplňkové části můžeme zhruba 20 % z objemu úvěru vynaložit na vybavení domu bez dokládání účelu.

Na vyčerpání úvěru je většinou lhůta dva až tři roky a čerpání probíhá postupně. V první vlně většinou vzniká nárok na finance ve výši až 150 % hodnoty zástavy (výše se ovšem může lišit). Jakmile tyto peníze prostavíte, banka na základě posouzení navýšené ceny nemovitosti (o rozestavěnou část) uvolní další finance z hypotéky na čerpání. Takto se postup opakuje, dokud není stavba hotová.

Oba typy významně ovlivňují to, jak se čerpá hypotéka na výstavbu, a jakým způsobem dochází k uvolňování peněz. Při výstavbě svépomocí čerpáme tzv. na dohlídku. To znamená, že bance postupně dokládáme reálnou prostavěnost. Tu banka ověří buďto v rámci osobní prohlídky odhadce, nebo na základě zaslaných fotografií. 

Při výstavbě na klíč čerpáme většinou na faktury, které banka následně proplácí. Buďto přímo nám (pokud jsme vystavené faktury od dodavatele již uhradili), nebo firmě, která nám stavbu dělá.

Partneři

Nejnovější články

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na stáří. Jak se novinka (ne)vyplatí?

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na...

Začátkem roku 2024 se na našem trhu objevil nový nástroj, který sjednotil a rozšířil státem podporované možnosti, jak se zajistit…
Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu aneb Co nás letos čeká?

Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu...

Zatímco minulý rok se nesl v duchu vysokých úrokových sazeb hypoték a klesajících transakčních cen nemovitostí, letos to vypadá, že…
Hypotéka na koupi v 10 krocích

Hypotéka na koupi v 10 krocích

Nákup nemovitosti obvykle řešíme jednou či dvakrát za život a většinou se přitom nevyhneme žádosti o hypotéku. Aneb musíme projít…
DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na stáří. Jak se novinka (ne)vyplatí?

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na...

Začátkem roku 2024 se na našem trhu objevil nový nástroj, který sjednotil a rozšířil státem podporované možnosti, jak se zajistit…
Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu aneb Co nás letos čeká?

Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu...

Zatímco minulý rok se nesl v duchu vysokých úrokových sazeb hypoték a klesajících transakčních cen nemovitostí, letos to vypadá, že…

Novinky ze světa financí

Přihlaste se k odběru našeho finančního newsletteru a získejte aktuální tipy a rady. Jako speciální bonus obdržíte e-book Vše o hypotéce – váš praktický průvodce světem hypoték, který vám pomůže lépe porozumět tomuto tématu. Odesláním vašeho e-mailu vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami pro zpracování osobních údajů.

Získejte odborné poradenství

Kancelář

Brněnská 462/47, 779 00 Olomouc

Parkování

Parkovat můžete bezplatně na parkovišti vedle budovy.

MHD

Přímo u kanceláře se nachází zastávka MHD Pionýrská.

Zajímá vás cokoli dalšího? Napište nám!

Tento formulář je chráněn pomocí reCAPTCHA a platí zde Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.

Vše co potřebujete vědět o hypotéce na jednom místě

Zadejte svůj e-mail a my Vám elektronickou knihu „Vše co potřebujete vědět o hypotéce“ obratem pošleme. Čas od času vám navíc ve schránce necháme zajímavé a užitečné novinky ze světa financí doplněné o naše cenné postřehy z praxe. Odesláním emailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.