Mám zájem o e-book

Hypotéka na rekonstrukci

Plánujete hypotéku na rekonstrukci bytu, domu nebo rekreační chaty? Ze zkušenosti víme, že celý proces může být administrativně náročný. S námi to ale zvládnete bez starostí a stresu. Vše důležité a potřebné odborně vyřídíme za vás, s tím ostatním ochotně pomůžeme. Tak, abyste rekonstrukci dokončili bez problémů a získali na ni co nejvýhodnější úvěr.

Proč vyřešit hypotéku na rekonstrukci s námi?

Umíme nastavit optimální rozpočet

S námi budete rekonstruovat na jistotu. Stejně jako u výstavby, je i v tomto případě správně naplánovaný rozpočet důležitou (přesto často podceňovanou) položkou. Vše pro vás důkladně zanalyzujeme, propočítáme a nezapomeneme ani na důležité rezervy.

Zvážíme dostupné dotace

Získejte pro svou rekonstrukci prostředky navíc. Ve spolupráci s externím odborníky vám v rámci plánované rekonstrukce ověříme, zda dosáhnete na některou z dostupných dotací. Poté vám o ni pomůžeme správně zažádat.

S jakými situacemi a otázkami vám pomůžeme?

Jak při řešení hypoték postupujeme?

Bardoň finance pomáhá

291 +

Klientů s úvěrem

376 +

Sjednaných úvěrů

706 mil. Kč +

Objem sjednaných úvěrů

Spočítejte si to!

Jak jsme pomohli v konkrétních případech?

Řešení vlastního bydlení

Hypotéky

Lucie a Tomáš tvořili mladý pár, který si chtěl v Brně pořídit vlastní bydlení. Oba úspěšně dokončili studium na vysoké škole a na pracovním trhu teprve začínali. Shodli se na bydlení v bytě a začali chodit na prohlídky. Po několika absolvovaných konečně našli nemovitost, která jim oběma vyhovovala. Když si však chtěli v bance zažádat o hypotéku, nebyly jim uznány jejich příjmy a úvěr nedostali.

Problém

Lucie zrovna začínala s vlastním podnikáním a doposud nepodala žádné daňové přiznání. Tomáš učil na univerzitě a pobíral stipendium. Pro většinu bank se tyto příjmy nezdály být dlouhodobě udržitelné, jelikož stipendium jednou skončí a u podnikání bez daňového přiznání neexistuje doložitelná historie, ze které by se dalo vycházet. Žádosti o hypotéku nepomohlo ani to, že pár neměl našetřených dostatek peněz do základu.

Řešení

S Lucií a Tomášem jsme si sedli a důkladně zvážili všechny možnosti. V první řadě jsme hledali takovou banku, která by uznala specifické příjmy z nového podnikání a stipendia zároveň. Ze čtrnácti prověřovaných jsme nakonec opravdu jednu našli, a ta nám na žádost kývla. Následně bylo potřeba vyřešit absenci vlastních zdrojů. Hledali jsme proto nejrůznější způsoby, nakonec se jako nejvhodnější ukázala domluva s rodiči mladého páru, kteří dali do zástavy svůj byt. Nic proto již nebránilo tomu, aby klienti hypotéku získali.

Dneska už ve svém bytě bydlí Tomáš s Lucií a jejich narozenou dcerou spokojeně několik let.

Nejčastější
otázky & odpovědi

Postup se podobá žádosti o hypotéku na výstavbu, přesto existuje několik odlišností. Všeobecně funguje hypotéka na rekonstrukci jednodušeji. Pokud podle stavebního úřadu není potřeba dodat ohlášku či stavební povolení, pak si vystačíme pouze s dobře a precizně nastaveným rozpočtem.

Je dokonce možné pustit se do rekonstrukce bez zástavy a vlastních zdrojů. V takovém případě je ale potřebné si vzít úvěr na rekonstrukci a bance ručit stávající hodnotou domu či bytu.

Jednoduše řečeno, u rekonstrukce svépomocí dokazujeme bance provedenou práci porovnáním stavu „před a po“. Na základě původních podkladů posoudí finální stav buďto odhadce z banky osobně (na tzv. dohlídku), v některých případech dnes ale stačí bance jen zaslat důkazní fotografie.

U rekonstrukce na klíč je potřeba bance doložit faktury nebo výpisy z účtu, které ona následně proplatí, pokud jsme práci uhradili my. Pokud nám rekonstrukci dělala firma, pak může banka proplatit vystavené faktury přímo jí.

Na vině může být například zdražující se stavební materiál, který nečekaně zvyšuje cenu výstavby i o desítky procent a způsobuje, že peníze z hypotéky najednou nestačí. 

Uzavřená a podepsaná hypotéka nejde zpravidla navyšovat, pokud není zcela vyčerpaná, a není možné ani její refinancování. Řešením potom může být druhá hypotéka (má-li klient k dispozici potřebnou zástavní hodnotu), nebo úvěr ze stavebního spoření sjednaný na stejný účel výstavby.

Partneři

Nejnovější články

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na stáří. Jak se novinka (ne)vyplatí?

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na...

Začátkem roku 2024 se na našem trhu objevil nový nástroj, který sjednotil a rozšířil státem podporované možnosti, jak se zajistit…
Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu aneb Co nás letos čeká?

Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu...

Zatímco minulý rok se nesl v duchu vysokých úrokových sazeb hypoték a klesajících transakčních cen nemovitostí, letos to vypadá, že…
Hypotéka na koupi v 10 krocích

Hypotéka na koupi v 10 krocích

Nákup nemovitosti obvykle řešíme jednou či dvakrát za život a většinou se přitom nevyhneme žádosti o hypotéku. Aneb musíme projít…
DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na stáří. Jak se novinka (ne)vyplatí?

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na...

Začátkem roku 2024 se na našem trhu objevil nový nástroj, který sjednotil a rozšířil státem podporované možnosti, jak se zajistit…
Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu aneb Co nás letos čeká?

Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu...

Zatímco minulý rok se nesl v duchu vysokých úrokových sazeb hypoték a klesajících transakčních cen nemovitostí, letos to vypadá, že…

Novinky ze světa financí

Přihlaste se k odběru našeho finančního newsletteru a získejte aktuální tipy a rady. Jako speciální bonus obdržíte e-book Vše o hypotéce – váš praktický průvodce světem hypoték, který vám pomůže lépe porozumět tomuto tématu. Odesláním vašeho e-mailu vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami pro zpracování osobních údajů.

Získejte odborné poradenství

Kancelář

Brněnská 462/47, 779 00 Olomouc

Parkování

Parkovat můžete bezplatně na parkovišti vedle budovy.

MHD

Přímo u kanceláře se nachází zastávka MHD Pionýrská.

Zajímá vás cokoli dalšího? Napište nám!

Tento formulář je chráněn pomocí reCAPTCHA a platí zde Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.

Vše co potřebujete vědět o hypotéce na jednom místě

Zadejte svůj e-mail a my Vám elektronickou knihu „Vše co potřebujete vědět o hypotéce“ obratem pošleme. Čas od času vám navíc ve schránce necháme zajímavé a užitečné novinky ze světa financí doplněné o naše cenné postřehy z praxe. Odesláním emailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.