Investice

Získejte efektivní zhodnocení svých financí. Vážíme si vaší důvěry, a ke svěřeným penězům přistupujeme s respektem a bez zbytečného rizika. Zároveň však tak, abychom vám nabídli zajímavé výnosy a ochranu před inflací. Vše za vás nastavíme a ohlídáme. A případných poklesech na trzích vás uklidníme a doporučíme vám, jak situaci efektivně vyřešit. Bez obav a stresu tak budete moci pozorovat, jak se postupně naplňují vaše cíle.

Proč řešit investice s námi?

Získáte portfolio na míru

Investiční portfolio nestavíme na anonymních dotaznících, spekulacích a osobních dojmech. Rádi vás osobně poznáme a zjistíme vaše zkušenosti i představy o budoucnosti. Vše ohledně investic vám vysvětlíme a finální řešení doporučíme na základě objektivního posouzení vašich cílů a našich algoritmů, strategií, dostupných statistik i aktuální situace trhu.

Preferujeme nízkonákladová řešení

Systém odměňování máme nastavený transparentně a takovým způsobem, abychom byli při dlouhodobé péči o vaše portfolio sami motivování úspěšně naplňovat vaše investiční cíle. V případě vstupních poplatků se nemusíte obávat žádných nesmyslně vysokých částek – vždy se na základě hodinové sazby odvíjí pouze od času, který vám věnujeme.

S jakými situacemi a otázkami vám pomůžeme?

Jak při investování postupujeme?

Bardoň finance pomáhá
216 +

Spokojených klientů

375 +

Sjednaných investic

49 mil. Kč +
Celkový objem investic

Jak jsme pomohli v konkrétních případech?

Dlouhodobá investice

Investice

Zdeněk nás oslovil ohledně investic. Na účtu se mu „válelo“ uspořených několik set tisíc korun, které chtěl dlouhodobě zhodnocovat, aby peníze nepřicházely vlivem inflace o svou hodnotu. Vzhledem ke svému vytíženému pracovnímu životu a mnoha koníčkům ve volném čase však neměl na správu svých investic dostatek energie a času.

Problém

Ačkoliv se Zdeněk v problematice investování mírně orientoval, sám si netroufal podnikat žádné kroky. Zároveň chtěl mít se svými financemi co nejméně starostí a neztrácet jejich správou svůj drahocenný čas, který by mohl věnovat práci nebo rodině. Nebyl proto v té době schopen najít způsob, jak peníze investovat bez postoupení příliš vysokého rizika, zároveň s efektivním využitím aktuálních příležitostí trhu.

Řešení

Spolupráci jsme se Zdeňkem navázali v době, kdy světem cloumalo onemocnění COVID-19, které mimo jiné značně ovlivnilo situaci na akciových trzích. Zdeňkovi jsme po důkladném zvážení a propočítání všech možností doporučili investice do akcií.

Situaci na trhu jsme pro klienta následně bedlivě monitorovali a jakmile ceny námi nakoupených akcií narostly, část z nich jsme po domluvě se Zdeňkem na přelomu roku 2021 a 2022 prodali. Když poté začaly trhy padat, jeho peníze již byly uloženy v bezpečnějších nástrojích, které se během roku 2022 staly díky růstu základních sazeb opět zajímavě výnosnými.

Nejčastější
otázky & odpovědi

Peníze můžeme investovat jak do finančních produktů (mezi které patří například stavební spoření, peněžní vklady, dluhopisy a akcie, podílové fondy, finanční deriváty apod.), tak do reálných movitých a nemovitých věcí (do kterých spadají například investice do nemovitostí, zlata či drahých kovů, umění atd.).

Základní rozdíl spočívá v tom, že u spoření máme předem daný a garantovaný výnos, který bývá obvykle také pojištěný (například u bankovních produktů nebo stavebního spoření). U investic je budoucí výnos předem neznámý.

Podílové fondy aktivně řídí portfolio manažer, který investuje dle své investiční strategie dané statutem fondu a jeho úspěšnost závisí na tom, jaká konkrétní investiční aktiva do fondu vybere. Aktivní fondy si potom často dávají za cíl porážet ve výkonnosti tzn. benchmark, což u akciových fondů může být například vybraný tržní index.

ETF fondy (Exchange Traded Funds) jsou naproti tomu burzovně obchodovatelné, v zásadě pasivní fondy. To znamená, že investice realizují dle určitého klíče a většinou kopírují určitý tržní index. Vyznačují se nižší nákladovostí než aktivně řízené fondy.

Partneři

Nejnovější články

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na stáří. Jak se novinka (ne)vyplatí?

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na...

Začátkem roku 2024 se na našem trhu objevil nový nástroj, který sjednotil a rozšířil státem podporované možnosti, jak se zajistit…
Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu aneb Co nás letos čeká?

Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu...

Zatímco minulý rok se nesl v duchu vysokých úrokových sazeb hypoték a klesajících transakčních cen nemovitostí, letos to vypadá, že…
Hypotéka na koupi v 10 krocích

Hypotéka na koupi v 10 krocích

Nákup nemovitosti obvykle řešíme jednou či dvakrát za život a většinou se přitom nevyhneme žádosti o hypotéku. Aneb musíme projít…
DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na stáří. Jak se novinka (ne)vyplatí?

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na...

Začátkem roku 2024 se na našem trhu objevil nový nástroj, který sjednotil a rozšířil státem podporované možnosti, jak se zajistit…
Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu aneb Co nás letos čeká?

Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu...

Zatímco minulý rok se nesl v duchu vysokých úrokových sazeb hypoték a klesajících transakčních cen nemovitostí, letos to vypadá, že…

Novinky ze světa financí

Přihlaste se k odběru našeho finančního newsletteru a získejte aktuální tipy a rady. Jako speciální bonus obdržíte e-book Vše o hypotéce – váš praktický průvodce světem hypoték, který vám pomůže lépe porozumět tomuto tématu. Odesláním vašeho e-mailu vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami pro zpracování osobních údajů.

Získejte odborné poradenství

Kancelář

Brněnská 462/47, 779 00 Olomouc

Parkování

Parkovat můžete bezplatně na parkovišti vedle budovy.

MHD

Přímo u kanceláře se nachází zastávka MHD Pionýrská.

Zajímá vás cokoli dalšího? Napište nám!

Tento formulář je chráněn pomocí reCAPTCHA a platí zde Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.

Vše co potřebujete vědět o hypotéce na jednom místě

Zadejte svůj e-mail a my Vám elektronickou knihu „Vše co potřebujete vědět o hypotéce“ obratem pošleme. Čas od času vám navíc ve schránce necháme zajímavé a užitečné novinky ze světa financí doplněné o naše cenné postřehy z praxe. Odesláním emailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.