Finanční poradenství

Potřebujete hloubkovou finanční analýzu, nebo máte ohledně svých peněz jen pár dotazů? K finančnímu poradenství přistupujeme vždy seriózně a objektivně. Žádná rada u nás není podmíněná sjednáním určitého finančního produktu. Poradenství nejčastěji poskytujeme jako související službu při zprostředkovatelské činnosti, v rámci druhé firmy Bardoň analytika je ovšem možné využít také nezávislého (honorovaného) poradenství.

Proč vyřešit finanční poradenství s námi?

Upřednostňujeme vaše zájmy

Ve financích vám radíme tak, abychom pro vás našli to nejvýhodnější, nejlevnější či nejjednodušší řešení. Bez ohledu na to, jak výhodné je pro nás jako poradce. Nikdy vás také nebudeme za každou cenu nutit do uzavření produktů. Vždy u nás máte poslední slovo a celá spolupráce může být založena pouze na konzultacích a doporučeních.

Radíme logicky a srozumitelně

K finančnímu poradenství přistupujeme objektivně a na základě našich sdílených hodnot, vlastních analytických nástrojů a metodik. Díky tomu se můžete spolehnout na to, že se vám vždy dostane stejně vysoce kvalitního a komplexního přístupu. Získáte jednoduché a logické řešení své finanční situace, které pro vás bude mít opravdový smysl a přidanou hodnotu.

S jakými situacemi a otázkami vám pomůžeme?

Jak při finančním poradenství postupujeme?

Jak jsme pomohli v konkrétních případech?

Najdeme cestu

Poradenství

Aleš patřil již nějakou dobu k našim prémiovým klientům. Po čase se rozhodl, že si chce výrazně zvýšit svou životní úroveň a do budoucna vybudovat pravidelný pasivní příjem. Jeho cílem bylo si nejprve zajistit měsíční rentu ve výši 50 tisíc korun, a tuto částku po nějakém čase zdvojnásobit.

Problém

Alešovi bylo kolem třicítky. Věnoval se svému podnikání, ve kterém se mu sice dařilo, doposud však neměl uspořené žádné vlastní zdroje. Ačkoliv byl majitelem jednoho bytu, z pohledu banky nebyl vhodným žadatelem o úvěr, a nikdy pořádně nedosáhl na podmínky potřebné pro jeho schválení.

Řešení

Klientovi jsme vypracovali několikaletý finanční plán, jehož cílem byl pasivní příjem v požadované výši. V první řadě jsme Alešovi doporučili upravit daňovou politiku, díky čemuž konečně dosáhl na úvěr a mohl si vzít hypotéku. Za tu nakoupil nemovitosti, které následně začal pronajímat. Část peněz jsme mu rovněž doporučili investovat do vlastního podnikání a do aktiv, které jsme na základě našich metodik a analytických nástrojů vyhodnotili jako vhodné pro vybudování pasivního příjmu. 

Spolu s naší pomocí a všemi dílčími kroky finančního plánu dosáhl Aleš svého prvního cíle do dvou let od navázání naší spolupráce, druhého cíle o tři roky později.​​

Nejčastější
otázky & odpovědi

Činnost finančního poradce není v České republice explicitně legislativně vymezena, v kontextu naší činnosti nicméně hovoříme o odborníkovi, který pomáhá lidem co nejvýhodněji hospodařit s jejich penězi, pomáhá jim finance plánovat, případně doporučuje vhodné finanční produkty z dostupné nabídky na trhu. Takový poradce by také měl být schopen prokázat délku své praxe a příslušné vzdělání. 

Pokud chce poradce sjednávat finanční produkty, pak musí prokázat oprávnění od České národní banky pro každou takovou oblast (tedy například oprávnění pro sjednávání pojistných smluv, pro investice, penzijní produkty a další).

V rámci provizního poradenství dochází ke zprostředkování finančních produktů a sjednávání smluv, přičemž odměnu si poradce inkasuje ve formě provize od poskytovatele daného produktu. Finanční poradce musí v tomto případě disponovat příslušnými odbornými zkouškami a certifikacemi, a poradenství se řídí legislativním rámcem, na který dohlíží Česká národní banka.

U nezávislého placeného poradenství platí poradci přímo klient podle rozsahu odvedené práce (např. v rámci hodinové sazby), přičemž cílem takové služby není uzavření smluv na žádné konkrétní finanční produkty. Výstupem může být pouze soubor obecných doporučení, nebo třeba vypracovaný finanční plán.

Způsob odměny závisí na tom, zda poradce poskytuje služby v režimu zprostředkovatelské činnosti, nebo nezávislého poradenství. V prvním případě je jeho odměnou provize od instituce, jejíž produkt klientovi sjedná. V druhém případě je poradce placen přímo klientem.

Partneři

Nejnovější články

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na stáří. Jak se novinka (ne)vyplatí?

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na...

Začátkem roku 2024 se na našem trhu objevil nový nástroj, který sjednotil a rozšířil státem podporované možnosti, jak se zajistit…
Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu aneb Co nás letos čeká?

Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu...

Zatímco minulý rok se nesl v duchu vysokých úrokových sazeb hypoték a klesajících transakčních cen nemovitostí, letos to vypadá, že…
Hypotéka na koupi v 10 krocích

Hypotéka na koupi v 10 krocích

Nákup nemovitosti obvykle řešíme jednou či dvakrát za život a většinou se přitom nevyhneme žádosti o hypotéku. Aneb musíme projít…
DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na stáří. Jak se novinka (ne)vyplatí?

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na...

Začátkem roku 2024 se na našem trhu objevil nový nástroj, který sjednotil a rozšířil státem podporované možnosti, jak se zajistit…
Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu aneb Co nás letos čeká?

Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu...

Zatímco minulý rok se nesl v duchu vysokých úrokových sazeb hypoték a klesajících transakčních cen nemovitostí, letos to vypadá, že…

Novinky ze světa financí

Přihlaste se k odběru našeho finančního newsletteru a získejte aktuální tipy a rady. Jako speciální bonus obdržíte e-book Vše o hypotéce – váš praktický průvodce světem hypoték, který vám pomůže lépe porozumět tomuto tématu. Odesláním vašeho e-mailu vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami pro zpracování osobních údajů.

Získejte odborné poradenství

Kancelář

Brněnská 462/47, 779 00 Olomouc

Parkování

Parkovat můžete bezplatně na parkovišti vedle budovy.

MHD

Přímo u kanceláře se nachází zastávka MHD Pionýrská.

Zajímá vás cokoli dalšího? Napište nám!

Tento formulář je chráněn pomocí reCAPTCHA a platí zde Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.

Vše co potřebujete vědět o hypotéce na jednom místě

Zadejte svůj e-mail a my Vám elektronickou knihu „Vše co potřebujete vědět o hypotéce“ obratem pošleme. Čas od času vám navíc ve schránce necháme zajímavé a užitečné novinky ze světa financí doplněné o naše cenné postřehy z praxe. Odesláním emailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.