Mám zájem o e-book

Hypotéky

Hypotéky máme za dlouhé roky naší praxe již v malíku a jejich úspěšné vyřizování je u nás samozřejmostí. Ať už plánujete hypotéku na koupi, výstavbu, rekonstrukci či družstevní byt, nebo chcete hypotéku refinancovat, vždy pro vás najdeme tu nejvýhodnější cestu, abyste na úrocích a poplatcích zaplatili co nejméně. A zároveň sami nemuseli nic složitě řešit a zařizovat.

Proč řešit hypotéky s námi?

Vycházíme z bohatých zkušeností

Každým rokem zprostředkujeme úvěry v hodnotě stovek milionů korun. O hypotékách přemýšlíme v souvislostech a maximálně se soustředíme na to, aby pro vás vše dopadlo úspěšně a rychle. Udržujeme dobré vztahy s bankéři a na hypotečním trhu jsme jako doma.

Hypotéky posuzujeme z právního hlediska

U každého případu vám pohlídáme, co podepisujete, případně pomůžeme vyjednat výhodnější podmínky. Odpadne vám tak spousta starostí a papírování. Naopak získáte jistotu a oporu. Díky komplexnímu vzdělání našich poradců řešíme hypotéky jak z finančního, tak právního hlediska.

S jakými situacemi a otázkami vám pomůžeme?

Jak při řešení hypoték postupujeme?

Bardoň finance pomáhá

291 +

Klientů s úvěrem

376 +

Sjednaných úvěrů

706 mil. Kč +

Objem sjednaných úvěrů

Spočítejte si to!

Jak jsme pomohli v konkrétních případech?

Řešení vlastního bydlení

Hypotéky

Lucie a Tomáš tvořili mladý pár, který si chtěl v Brně pořídit vlastní bydlení. Oba úspěšně dokončili studium na vysoké škole a na pracovním trhu teprve začínali. Shodli se na bydlení v bytě a začali chodit na prohlídky. Po několika absolvovaných konečně našli nemovitost, která jim oběma vyhovovala. Když si však chtěli v bance zažádat o hypotéku, nebyly jim uznány jejich příjmy a úvěr nedostali.

Problém

Lucie zrovna začínala s vlastním podnikáním a doposud nepodala žádné daňové přiznání. Tomáš učil na univerzitě a pobíral stipendium. Pro většinu bank se tyto příjmy nezdály být dlouhodobě udržitelné, jelikož stipendium jednou skončí a u podnikání bez daňového přiznání neexistuje doložitelná historie, ze které by se dalo vycházet. Žádosti o hypotéku nepomohlo ani to, že pár neměl našetřených dostatek peněz do základu.

Řešení

S Lucií a Tomášem jsme si sedli a důkladně zvážili všechny možnosti. V první řadě jsme hledali takovou banku, která by uznala specifické příjmy z nového podnikání a stipendia zároveň. Ze čtrnácti prověřovaných jsme nakonec opravdu jednu našli, a ta nám na žádost kývla. Následně bylo potřeba vyřešit absenci vlastních zdrojů. Hledali jsme proto nejrůznější způsoby, nakonec se jako nejvhodnější ukázala domluva s rodiči mladého páru, kteří dali do zástavy svůj byt. Nic proto již nebránilo tomu, aby klienti hypotéku získali.

Dneska už ve svém bytě bydlí Tomáš s Lucií a jejich narozenou dcerou spokojeně několik let.

Nejčastější
otázky & odpovědi

Parametr LTV (Loan to Value) vyjadřuje v procentech poměr mezi výší hypotéky a hodnotou nemovitosti, kterou dáváme bance do zástavy. Jinak řečeno obvykle udává, kolik je potřebné mít vlastních prostředků. Chceme-li si například půjčit 800 000 Kč na byt v hodnotě jednoho milionu, naše LTV bude 80 %.

Podle pravidla České národní banky již není možné získat hypotéku se 100% LTV, hypotéky s LTV 90 % jsou však pro žadatele do 36 let již poměrně běžně dostupné. Nejčastěji se hovoří o tom, že na nejlepší podmínky lze obvykle dosáhnout při LTV 80 % a méně, nicméně ne vždy toto platí a záleží na konkrétní situaci.

Hodnota DTI (Debt to Income) určuje poměr našeho ročního příjmu a součtu všech dlužných částek. Udává tedy, o jak vysoký úvěr si můžeme v souvislosti s parametrem DSTI nejvýše zažádat. Hodnota DSTI (Debt Service to Income) je procentuálním poměrem součtu všech měsíčních splátek k našemu měsíčnímu příjmu. Udává, kolik peněz je možné měsíčně vynaložit na splácení půjček.

Česká národní banka nicméně tyto parametry již zrušila. DSTI přestalo platit v červnu 2023, DTI v lednu 2024. Některé banky je mohou přesto stále hlídat a posuzovat.

Jedná se o neúčelový úvěr, při kterém klient ručí nemovitostí, nicméně získané peníze může použít na cokoliv. Obvykle je takto možné získat více peněz než u běžného úvěru bez zástavy, na druhou stranu ručíme vlastní nemovitostí a proces vyřízení bývá zdlouhavější a nákladnější. U americké hypotéky je také oproti klasické hypotéce na bydlení potřeba počítat s vyšší úrokovou sazbou a kratší lhůtou pro splacení.

Americkou hypotéku je v určitých případech vhodné použít také na refinancování většího objemu spotřebitelských úvěrů.

Nejčastěji si naši klienti berou hypotéky na koupi vlastní nemovitosti (bytu, domu či stavebního pozemku), na financování výstavby nebo rekonstrukce. Obvyklým důvodem je také refinancování hypotéky.

Sjednat ji lze ale také za dalšími účely, mezi které patří například vyrovnání společného jmění manželů, nebo vypořádání spoluvlastnických či dědických podílů. Hypotéku si lze vzít rovněž na koupi družstevního podílu nebo koupi bytového domu.

Umožňuje nám předem získat peníze na budoucí nemovitost, zejména pokud nemáme vhodnou nemovitost do zástavy. Tu poté musíme zajistit do jednoho až dvou let. Předhypoteční úvěr se sjednává například při koupi družstevního bytu. Z hypotéky zaplatíme převod družstevního podílu a následně máme celý rok na převod bytu do osobního vlastnictví, abychom jim mohli bance ručit.

Partneři

Nejnovější články

Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu v květnu 2024

Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu...

Letošní rok se podle očekávání měl nést v duchu zlevňujících hypoték, nicméně zdražujících se nemovitostí. Nyní se blížíme k polovině…
DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na stáří. Jak se novinka (ne)vyplatí?

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na...

Začátkem roku 2024 se na našem trhu objevil nový nástroj, který sjednotil a rozšířil státem podporované možnosti, jak se zajistit…
Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu aneb Co nás letos čeká?

Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu...

Zatímco minulý rok se nesl v duchu vysokých úrokových sazeb hypoték a klesajících transakčních cen nemovitostí, letos to vypadá, že…
Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu v květnu 2024

Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu...

Letošní rok se podle očekávání měl nést v duchu zlevňujících hypoték, nicméně zdražujících se nemovitostí. Nyní se blížíme k polovině…
DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na stáří. Jak se novinka (ne)vyplatí?

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na...

Začátkem roku 2024 se na našem trhu objevil nový nástroj, který sjednotil a rozšířil státem podporované možnosti, jak se zajistit…

Novinky ze světa financí

Přihlaste se k odběru našeho finančního newsletteru a získejte aktuální tipy a rady. Jako speciální bonus obdržíte e-book Vše o hypotéce – váš praktický průvodce světem hypoték, který vám pomůže lépe porozumět tomuto tématu. Odesláním vašeho e-mailu vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami pro zpracování osobních údajů.

Získejte odborné poradenství

Kancelář

Brněnská 462/47, 779 00 Olomouc

Parkování

Parkovat můžete bezplatně na parkovišti vedle budovy.

MHD

Přímo u kanceláře se nachází zastávka MHD Pionýrská.

Zajímá vás cokoli dalšího? Napište nám!

Tento formulář je chráněn pomocí reCAPTCHA a platí zde Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.

Vše co potřebujete vědět o hypotéce na jednom místě

Zadejte svůj e-mail a my Vám elektronickou knihu „Vše co potřebujete vědět o hypotéce“ obratem pošleme. Čas od času vám navíc ve schránce necháme zajímavé a užitečné novinky ze světa financí doplněné o naše cenné postřehy z praxe. Odesláním emailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.