Investice do nemovitostí

Investice do nemovitostí mohou být díky svému dlouhodobému charakteru ideálním způsobem, jak ochránit finance před inflací a v čase zajišťovat jejich zhodnocení. Vždy je ovšem důležité zvolit správnou strategii a nic neponechat náhodě. Ať už proto půjde o investici do konkrétní nemovitosti, nebo investici do nemovitostních fondů, vše důležité za vás uděláme, nastavíme a vyjednáme. Po stránce finanční, právní i realitní.

Proč vyřešit investice do nemovitostí s námi?

Čerpáme z vlastních zkušeností

S investováním do nemovitostí máme jako poradci osobní zkušenosti a k řízení vašeho portfolia investičních bytů budeme přistupovat stejně zodpovědně a usilovně jako k našim vlastním. Vždy vám nabídneme jen taková řešení, která bychom ve vaší situaci sami zvažovali, a která pro vás vyhodnotíme jako nejvýnosnější.

Zajistíme komplexní servis

Investice do nemovitostí jsme za vás schopni vyřídit od začátku do konce. Počínaje zprostředkováním vhodného investiční fondu, nebo výběrem investičního nemovitosti, spočítáním výnosu pronájmu přes vyřízení financování, posouzení právní stránky transakce až po doporučení ohledně následné správy investiční nemovitosti.

S jakými situacemi a otázkami vám pomůžeme?

Jak při investování do nemovitostí postupujeme?

Bardoň finance pomáhá
216 +

Spokojených klientů

375 +

Sjednaných investic

49 mil. Kč +
Celkový objem investic

Jak jsme pomohli v konkrétních případech?

Dlouhodobá investice

Investice

Zdeněk nás oslovil ohledně investic. Na účtu se mu „válelo“ uspořených několik set tisíc korun, které chtěl dlouhodobě zhodnocovat, aby peníze nepřicházely vlivem inflace o svou hodnotu. Vzhledem ke svému vytíženému pracovnímu životu a mnoha koníčkům ve volném čase však neměl na správu svých investic dostatek energie a času.

Problém

Ačkoliv se Zdeněk v problematice investování mírně orientoval, sám si netroufal podnikat žádné kroky. Zároveň chtěl mít se svými financemi co nejméně starostí a neztrácet jejich správou svůj drahocenný čas, který by mohl věnovat práci nebo rodině. Nebyl proto v té době schopen najít způsob, jak peníze investovat bez postoupení příliš vysokého rizika, zároveň s efektivním využitím aktuálních příležitostí trhu.

Řešení

Spolupráci jsme se Zdeňkem navázali v době, kdy světem cloumalo onemocnění COVID-19, které mimo jiné značně ovlivnilo situaci na akciových trzích. Zdeňkovi jsme po důkladném zvážení a propočítání všech možností doporučili investice do akcií.

Situaci na trhu jsme pro klienta následně bedlivě monitorovali a jakmile ceny námi nakoupených akcií narostly, část z nich jsme po domluvě se Zdeňkem na přelomu roku 2021 a 2022 prodali. Když poté začaly trhy padat, jeho peníze již byly uloženy v bezpečnějších nástrojích, které se během roku 2022 staly díky růstu základních sazeb opět zajímavě výnosnými.

Nejčastější
otázky & odpovědi

Při nákupu si investiční nemovitost (byt, dům či chatu) pořizujeme za účelem pravidelného výnosu, obvykle zajištěného formou pronájmu (neplánujeme v ní tedy osobně bydlet nebo ji užívat). Koupí ovšem naše investice nekončí, součástí investování do nemovitostí je i dlouhodobé zajištění správy a pravidelné placení řady návazných finančních výdajů (např. za pojištění, daně, opravy apod.).

Větší část z pořizovací ceny nemovitosti je možné financovat hypotékou a využít tak výhod pákového efektu.

Popisuje se tak situace, kdy k nákupu investičního majetku použijeme jak vlastní kapitál, tak ve větším objemu i ten vypůjčený – například hypotéku se zástavou na nákup investiční nemovitosti. Páka se potom vyplácí ve chvíli, kdy je potenciál výnosu z investice vyšší než úrok z úvěru. 

Finanční páka je u nemovitostí výhodným způsobem, jak umožnit investování i s menším množstvím vlastních peněz. Je ale potřeba počítat se zvýšeným úrokovým rizikem – například v situacích, kdy budou ceny nemovitostí klesat, ovšem cena úroků na úvěrech poroste.

Jedná se o pasivní způsob investice, kdy nekupujeme konkrétní nemovitost, o kterou bychom se museli také starat, ale kolektivně se podílíme na investici do nemovitostí (typicky třeba kancelářských budov, průmyslových areálů, nákupních center či velkých logistických parků) nebo podílů nemovitostních společností. Díky tomu se jedná o pohodlnější způsob se zajištěním diverzifikace, stabilních výnosů a ochrany před inflací.

Fondy nicméně není možné kupovat na hypotéku, a proto v tomto případě nelze využívat výhod pákového efektu, jako je tomu například u investice do konkrétních nemovitostí.

Partneři

Nejnovější články

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na stáří. Jak se novinka (ne)vyplatí?

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na...

Začátkem roku 2024 se na našem trhu objevil nový nástroj, který sjednotil a rozšířil státem podporované možnosti, jak se zajistit…
Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu aneb Co nás letos čeká?

Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu...

Zatímco minulý rok se nesl v duchu vysokých úrokových sazeb hypoték a klesajících transakčních cen nemovitostí, letos to vypadá, že…
Hypotéka na koupi v 10 krocích

Hypotéka na koupi v 10 krocích

Nákup nemovitosti obvykle řešíme jednou či dvakrát za život a většinou se přitom nevyhneme žádosti o hypotéku. Aneb musíme projít…
DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na stáří. Jak se novinka (ne)vyplatí?

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na...

Začátkem roku 2024 se na našem trhu objevil nový nástroj, který sjednotil a rozšířil státem podporované možnosti, jak se zajistit…
Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu aneb Co nás letos čeká?

Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu...

Zatímco minulý rok se nesl v duchu vysokých úrokových sazeb hypoték a klesajících transakčních cen nemovitostí, letos to vypadá, že…

Novinky ze světa financí

Přihlaste se k odběru našeho finančního newsletteru a získejte aktuální tipy a rady. Jako speciální bonus obdržíte e-book Vše o hypotéce – váš praktický průvodce světem hypoték, který vám pomůže lépe porozumět tomuto tématu. Odesláním vašeho e-mailu vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami pro zpracování osobních údajů.

Získejte odborné poradenství

Kancelář

Brněnská 462/47, 779 00 Olomouc

Parkování

Parkovat můžete bezplatně na parkovišti vedle budovy.

MHD

Přímo u kanceláře se nachází zastávka MHD Pionýrská.

Zajímá vás cokoli dalšího? Napište nám!

Tento formulář je chráněn pomocí reCAPTCHA a platí zde Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.

Vše co potřebujete vědět o hypotéce na jednom místě

Zadejte svůj e-mail a my Vám elektronickou knihu „Vše co potřebujete vědět o hypotéce“ obratem pošleme. Čas od času vám navíc ve schránce necháme zajímavé a užitečné novinky ze světa financí doplněné o naše cenné postřehy z praxe. Odesláním emailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.