Mám zájem o e-book

Spotřebitelský úvěr

Z právního hlediska jsou za spotřebitelské úvěry považovány všechny účelové i neúčelové úvěry poskytnuté spotřebiteli. V této sekci nicméně hovoříme výhradně o tzv. „spotřebácích“ neboli neúčelových úvěrech bez zástavy, které vám pomůžeme vyřídit pohotově, spolehlivě a bez zbytečných komplikací. Zároveň však o spotřebních úvěrech přemýšlíme v souvislostech a zamýšlíme se také nad tím, zda má pro vás vůbec smysl si půjčovat.

Proč vyřešit spotřebitelský úvěr s námi?

Úvěr vyřídíme rychle a jednoduše

Řekněte nám, na co peníze potřebujete a jaké jsou vaše finanční možnosti a potřeby. A my vám celou „půjčku na cokoliv“ zprostředkujeme. Klidně i do druhého dne, jednoduše pouze na základě výpisu z účtu (tedy bez nutnosti dokládat potvrzení o příjmu). Primárně se zaměřujeme na produkty bankovních institucí a vyhýbáme se nebankovním půjčkám.

Hledáme nejlevnější řešení

Díky dobré znalosti různých typů úvěrových produktů na trhu umíme posoudit spotřebitelské půjčky v kontextu vaší specifické situace. Na základě stávajícího majetku a finančních závazků zvážíme alternativní příležitosti. Možná tak společně zjistíme, že pro vás není spotřebitelský úvěr zcela vhodný a levněji váš cíl dokážeme vyřešit jiným typem úvěru.

S jakými situacemi a otázkami vám pomůžeme?

Jak při řešení investičních úvěrů postupujeme?

Bardoň finance pomáhá

291 +

Klientů s úvěrem

376 +

Sjednaných úvěrů

706 mil. Kč +

Objem sjednaných úvěrů

Jak jsme pomohli v konkrétních případech?

Peníze, když jsou potřeba

Úvěry

S Lukášem jsme řešili úspěšné vyřízení úvěru, na který původně nedosáhl. Klient totiž přemýšlel nad vlastním bydlením a jako nejvhodnější se mu jevila možnost zrekonstruovat rodinný dům, ve kterém by následně mohl dvougeneračně bydlet se svými rodiči. Lukáš pracoval jako technik ve výrobě a v té době doplácel ještě nějaké půjčky z minulosti.

Problém

Jelikož ve starším domě žilo současně několik generací Lukášovy rodiny, nepřicházela z jeho strany v úvahu možnost dát dům do zástavy. Zkoušel proto oslovit svého známého pracujícího ve stavební spořitelně, ani ten mu ale nepomohl. Klientovi bylo řečeno, že v požadované výši nelze úvěr bez ručení nemovitostí vyřídit.

Řešení

S Lukášem jsme si domluvili schůzku a vše pořádně probrali. Nakonec jsme situaci šikovně vyřešili tak, že se oprava domu zaplatila z kombinace dvou úvěrů ze stavebního spoření. Tedy bez potřeby zastavovat nějakou nemovitost.

Klientovi jsme navíc výhodně zkonsolidovali stávající půjčky a díky tomu, že zanedlouho již bydlel ve svém, mu odpadla také nutnost platit nájem. I přes splácení úvěrů mu měsíčně nakonec zůstávalo na účtu dokonce více peněz než před zahájením naší spolupráce.

Nejčastější
otázky & odpovědi

Na spotřebitelské úvěry lze nahlížet ze dvou úhlů pohledu. V právním slova smyslu je jako celek vymezuje zákon č. 257/2016 Sb., o spotřebitelském úvěru a jedná se o všechny úvěry, které jsou poskytovány spotřebitelům, tedy např. hypotéky, úvěry ze stavebního spoření, neúčelové „spotřebáky“ (viz níže) apod.

V běžném jazyce se pak spotřebitelskými úvěry neboli „spotřebáky“ myslí úvěry bez účelu a bez zástavy, které se dají sjednat na cokoliv (a ne pouze na bydlení). Tedy úvěry, o kterých píše i tato stránka.

Obvykle jsou za výhodnější považovány úvěry bankovní, protože zpravidla nabízí nižší úrokové sazby než nebankovní společnosti. V některých případech rovněž mohou být bankovní úvěry výhodnější pro klienty, kteří si chtějí půjčit větší sumu peněz s delší dobou splácení. Nemusí to však být pravidlem.

Jak vyplývá z vymezení našeho pojetí spotřebitelských úvěrů (viz dotaz „Co je spotřebitelský úvěr?“), neúčelové úvěry bez zástavy jsou poměrně flexibilní. Mohou sloužit například pro uhrazení spotřebního zboží, nákup auta. Jejich nevýhodou bývá vyšší úroková sazba.

V každém případě je u tohoto typu úvěru potřeba dobře zvážit jeho potřebnost a dbát opatrnosti. Snadno může dojít k opakovanému zadlužování se, které může vést až k neschopnosti splácet své závazky.

Partneři

Nejnovější články

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na stáří. Jak se novinka (ne)vyplatí?

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na...

Začátkem roku 2024 se na našem trhu objevil nový nástroj, který sjednotil a rozšířil státem podporované možnosti, jak se zajistit…
Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu aneb Co nás letos čeká?

Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu...

Zatímco minulý rok se nesl v duchu vysokých úrokových sazeb hypoték a klesajících transakčních cen nemovitostí, letos to vypadá, že…
Hypotéka na koupi v 10 krocích

Hypotéka na koupi v 10 krocích

Nákup nemovitosti obvykle řešíme jednou či dvakrát za život a většinou se přitom nevyhneme žádosti o hypotéku. Aneb musíme projít…
DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na stáří. Jak se novinka (ne)vyplatí?

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na...

Začátkem roku 2024 se na našem trhu objevil nový nástroj, který sjednotil a rozšířil státem podporované možnosti, jak se zajistit…
Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu aneb Co nás letos čeká?

Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu...

Zatímco minulý rok se nesl v duchu vysokých úrokových sazeb hypoték a klesajících transakčních cen nemovitostí, letos to vypadá, že…

Novinky ze světa financí

Přihlaste se k odběru našeho finančního newsletteru a získejte aktuální tipy a rady. Jako speciální bonus obdržíte e-book Vše o hypotéce – váš praktický průvodce světem hypoték, který vám pomůže lépe porozumět tomuto tématu. Odesláním vašeho e-mailu vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami pro zpracování osobních údajů.

Získejte odborné poradenství

Kancelář

Brněnská 462/47, 779 00 Olomouc

Parkování

Parkovat můžete bezplatně na parkovišti vedle budovy.

MHD

Přímo u kanceláře se nachází zastávka MHD Pionýrská.

Zajímá vás cokoli dalšího? Napište nám!

Tento formulář je chráněn pomocí reCAPTCHA a platí zde Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.

Vše co potřebujete vědět o hypotéce na jednom místě

Zadejte svůj e-mail a my Vám elektronickou knihu „Vše co potřebujete vědět o hypotéce“ obratem pošleme. Čas od času vám navíc ve schránce necháme zajímavé a užitečné novinky ze světa financí doplněné o naše cenné postřehy z praxe. Odesláním emailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.