Mám zájem o e-book

Úvěr ze stavebního spoření

Úvěry ze stavebního spoření (případně překlenovací úvěry) jsou u nás velmi populární a my vám pomůžeme vytěžit z nich maximum. Tak, abyste dosáhli svého finančního cíle co nejvýhodněji a nejjednodušeji. Bez zbytečných starostí a komplikací získáte možnost bydlet podle svých představ.

Proč vyřešit úvěry ze stavebního spoření s námi?

Známe specifika stavebního spoření

Úvěry ze stavebního spoření a překlenovací úvěry mají celou řadu výhod i úskalí, které se vyplatí dobře znát a využívat, případně s nimi počítat. Díky nám nebudete muset rozumět ani jednomu, a přesto snadno získáte ideální úvěr. Vše za vás odborně a metodicky posoudíme, propočítáme a v celkovém kontextu vyhodnotíme, které řešení se vám vyplatí nejvíce.

Chápeme provázaný systém úvěrů

Umíme chytře pracovat s různými typy úvěrů, vzájemně je kombinovat a využívat na maximum jejich potenciál. Za každou cenu vás nebudeme tlačit jen do úvěru ze stavebního spoření, pokud pro vás najdeme vhodnější řešení (například v podobě hypotéky). A naopak, úvěrem ze stavebního spoření umíme financovat i záměry, které by přes hypotéku nešly.

S jakými situacemi a otázkami vám pomůžeme?

Jak při řešení investičních úvěrů postupujeme?

Bardoň finance pomáhá

291 +

Klientů s úvěrem

376 +

Sjednaných úvěrů

706 mil. Kč +

Objem sjednaných úvěrů

Jak jsme pomohli v konkrétních případech?

Peníze, když jsou potřeba

Úvěry

S Lukášem jsme řešili úspěšné vyřízení úvěru, na který původně nedosáhl. Klient totiž přemýšlel nad vlastním bydlením a jako nejvhodnější se mu jevila možnost zrekonstruovat rodinný dům, ve kterém by následně mohl dvougeneračně bydlet se svými rodiči. Lukáš pracoval jako technik ve výrobě a v té době doplácel ještě nějaké půjčky z minulosti.

Problém

Jelikož ve starším domě žilo současně několik generací Lukášovy rodiny, nepřicházela z jeho strany v úvahu možnost dát dům do zástavy. Zkoušel proto oslovit svého známého pracujícího ve stavební spořitelně, ani ten mu ale nepomohl. Klientovi bylo řečeno, že v požadované výši nelze úvěr bez ručení nemovitostí vyřídit.

Řešení

S Lukášem jsme si domluvili schůzku a vše pořádně probrali. Nakonec jsme situaci šikovně vyřešili tak, že se oprava domu zaplatila z kombinace dvou úvěrů ze stavebního spoření. Tedy bez potřeby zastavovat nějakou nemovitost.

Klientovi jsme navíc výhodně zkonsolidovali stávající půjčky a díky tomu, že zanedlouho již bydlel ve svém, mu odpadla také nutnost platit nájem. I přes splácení úvěrů mu měsíčně nakonec zůstávalo na účtu dokonce více peněz než před zahájením naší spolupráce.

Nejčastější
otázky & odpovědi

Jedná se v podstatě o půjčení peněz, pomocí kterých zvládnete splatit zbývající částku stavebního spoření, a to vám bude následně umožněno celé vybrat. Nárok na něho má ten, kdo má stavební spoření alespoň 2 roky a dokázal na něm našetřit již nejméně 35–50 % cílové částky, záleží na konkrétní smlouvě. Podle toho, kolik se vám do podání žádosti o úvěr podařilo nastřádat (a za jak dlouho), vám spořitelna určí hodnotící číslo ovlivňující rychlost přidělení úvěru ze stavebního spoření.

Umožňuje jednoduše získat od stavební spořitelny úvěr na bydlení „od nuly“, bez předem naspořené částky nebo předchozí smlouvy o stavebním spoření.

Na rozdíl od úvěru ze stavebního spoření nemusí klienti pro jeho sjednání dokazovat splnění žádných z výše uvedených podmínek, nejčastěji minimální délku 2 let splácení a naspoření daného procenta cílové částky. Překlenovací úvěr potom slouží k překlenutí doby mezi uzavřením smlouvy a získáním potřebného nároku.

Jelikož se jedná o účelové úvěry, lze je souhrnně využít na nákup, výstavbu či rekonstrukci související s bydlením. Peníze z úvěru ze stavebního spoření i překlenovacího meziúvěru můžete použít například na stavbu či koupi rodinného domu, bytu či pozemku, nebo na vstup do bytového družstva. Dále na rekonstrukci či vybavení domácnosti (od střechy přes spotřebiče a nábytek až po stavební úpravy, zabezpečení nebo rozvodové sítě), ale také na refinancování starší půjčky využité na bytové potřeby a mnoho dalšího.

Partneři

Nejnovější články

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na stáří. Jak se novinka (ne)vyplatí?

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na...

Začátkem roku 2024 se na našem trhu objevil nový nástroj, který sjednotil a rozšířil státem podporované možnosti, jak se zajistit…
Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu aneb Co nás letos čeká?

Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu...

Zatímco minulý rok se nesl v duchu vysokých úrokových sazeb hypoték a klesajících transakčních cen nemovitostí, letos to vypadá, že…
Hypotéka na koupi v 10 krocích

Hypotéka na koupi v 10 krocích

Nákup nemovitosti obvykle řešíme jednou či dvakrát za život a většinou se přitom nevyhneme žádosti o hypotéku. Aneb musíme projít…
DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na stáří. Jak se novinka (ne)vyplatí?

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na...

Začátkem roku 2024 se na našem trhu objevil nový nástroj, který sjednotil a rozšířil státem podporované možnosti, jak se zajistit…
Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu aneb Co nás letos čeká?

Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu...

Zatímco minulý rok se nesl v duchu vysokých úrokových sazeb hypoték a klesajících transakčních cen nemovitostí, letos to vypadá, že…

Novinky ze světa financí

Přihlaste se k odběru našeho finančního newsletteru a získejte aktuální tipy a rady. Jako speciální bonus obdržíte e-book Vše o hypotéce – váš praktický průvodce světem hypoték, který vám pomůže lépe porozumět tomuto tématu. Odesláním vašeho e-mailu vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami pro zpracování osobních údajů.

Získejte odborné poradenství

Kancelář

Brněnská 462/47, 779 00 Olomouc

Parkování

Parkovat můžete bezplatně na parkovišti vedle budovy.

MHD

Přímo u kanceláře se nachází zastávka MHD Pionýrská.

Zajímá vás cokoli dalšího? Napište nám!

Tento formulář je chráněn pomocí reCAPTCHA a platí zde Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.

Vše co potřebujete vědět o hypotéce na jednom místě

Zadejte svůj e-mail a my Vám elektronickou knihu „Vše co potřebujete vědět o hypotéce“ obratem pošleme. Čas od času vám navíc ve schránce necháme zajímavé a užitečné novinky ze světa financí doplněné o naše cenné postřehy z praxe. Odesláním emailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.