Životní pojištění

Životní pojištění chrání vás i vaše nejbližší v případě vážných nenadálých událostí. A právě proto si uvědomujeme, jak důležité je jeho správné nastavení. A také jak komplexní tento proces je. Sjednáme vám pojištění pro případ smrti, invalidity, úrazu či nemoci, výpadku příjmů nebo neschopnosti splácet hypotéky a úvěry.

Proč vyřešit pojištění s námi?

Upřednostníme velká rizika

Životní pojištění vám umíme nastavit smysluplně. Zvážíme přitom vaše preference i cíle, finanční situaci, životní styl, rodinný stav a zdraví. Počítáme s budoucí inflací a dalšími faktory, které mohou mít na pojistné plnění vliv. Vždy tak, abyste zbytečně neplatili za to, co nepotřebujete. A naopak tak, abyste byli v případě vážných rizik adekvátně a spolehlivě krytí.

Pojišťujeme ve vašem zájmu

Životní pojištění nastavíme tak, aby pro vás bylo skutečně výhodné (a nikoliv pro nás jako poradce). Nikdy vás nebudeme za každou cenu a jen kvůli provizi tlačit do rušení stávajících smluv. Uvědomujeme si, že přepojišťováním můžete být ve výsledku poškozeni a při výběru produktů bereme v potaz také váš věk a aktuální zdravotní stav.

S jakými situacemi a otázkami vám pomůžeme?

Jak při řešení životního pojištění postupujeme?

Bardoň finance pomáhá

649 +

Spokojených klientů

1322 +

Sjednaných smluv

10 mil. Kč +

Sjednaná výše ročního pojistného

Jak jsme pomohli v konkrétních případech?

Pojištění pro každého

Pojištění

Mladá slečna Klára se na nás obrátila přes internet. Potřebovala pomoct ve své nesnadné situaci. Měla zájem o zajištění pasivního příjmu, kromě investic ale chtěla sjednat také životní pojištění.

Problém

Klára bohužel trpěla vzácným onemocněním, kvůli kterému ji v budoucnu hrozila snížená mobilita a tím i invalidní důchod. Když proto o pojištění sama usilovala, pojišťovna ji vždy odmítla. Z obav o svou sníženou zaměstnatelnost a hrozící tíživou ekonomickou situaci potřebovala získat určitou finanční jistotu.

Řešení

Nejprve jsme Klářin zdravotní stav nechali posoudit hned v osmi pojišťovnách. Ačkoliv byla většina odpovědí zamítavá, díky naší silnější vyjednávací pozici a vytrvalému přístupu nám nakonec jedna z oslovených pojišťoven klientku úspěšně přijala a uzavření životního pojištění umožnila. Za Kláru jsme následně vyřídili všechno potřebné, včetně zjištění a vysvětlení případných podmínek pojistné smlouvy. Kvůli zdravotnímu stavu bylo například nutné přistoupit na vyšší cenu pojištění, nicméně Klára s úlevou konečně získala zajištění i pro případné budoucí potíže, které by na základě jejího stávajícího zdravotního znevýhodnění mohly nastat.

Nejčastější
otázky & odpovědi

Mezi nejčastěji rizika patří pojištění pro případ smrti, invalidity, vážného onemocnění či úrazu. S tím souvisí rovněž riziko trvalých následků, snížení soběstačnosti nebo pracovní schopnosti, riziko pobytu v nemocnici, výpadku příjmu a další.

Jejich posouzení bývá individuální, vždy je dobré myslet na reálný dopad rizik do praktického života. Obecně lze říct, že je lepší pojišťovat primárně velká rizika (invaliditu, smrt, trvalé následky apod.), neboť menší nemusí být dostatečně finančně likvidační.

Invaliditu je také například často vhodné pojistit na vyšší částku než smrt, protože během invalidity ztratí člověk pracovní schopnost, ale jeho životní potřeby přetrvávají a rodině vznikají dlouhodobé (vysoké) náklady navíc.

Do obecných výluk spadají následky vzniklé válkou nebo jadernou katastrofou. 

Někdy se za výluky mohou považovat i následky způsobené psychickými problémy, úmyslným trestným činem vlastní vinou, provozováním nebezpečných a extrémních sportů, zdravotními problémy známým před uzavřením životního pojištění, některými operacemi nebo estetickými plastickými zákroky. V těchto případech záleží na podmínkách konkrétních pojišťoven. Také proto je důležité pojištění vždy správně nastavit a individuálně zvážit všechna možná rizika a na základě nich vybrat nejvhodnější produkt.

Partneři

Nejnovější články

Bydlení v Olomouci: praktické příklady z webináře

Bydlení v Olomouci: praktické příklady z webináře

Vyplatí se v Olomouci bydlení v nájmu, nebo je výhodnější si vzít hypotéku? Nejen na toto téma jsme uspořádali ve…
Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu v květnu 2024

Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu...

Letošní rok se podle očekávání měl nést v duchu zlevňujících hypoték, nicméně zdražujících se nemovitostí. Nyní se blížíme k polovině…
DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na stáří. Jak se novinka (ne)vyplatí?

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na...

Začátkem roku 2024 se na našem trhu objevil nový nástroj, který sjednotil a rozšířil státem podporované možnosti, jak se zajistit…
Bydlení v Olomouci: praktické příklady z webináře

Bydlení v Olomouci: praktické příklady z webináře

Vyplatí se v Olomouci bydlení v nájmu, nebo je výhodnější si vzít hypotéku? Nejen na toto téma jsme uspořádali ve…
Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu v květnu 2024

Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu...

Letošní rok se podle očekávání měl nést v duchu zlevňujících hypoték, nicméně zdražujících se nemovitostí. Nyní se blížíme k polovině…

Novinky ze světa financí

Přihlaste se k odběru našeho finančního newsletteru a získejte aktuální tipy a rady. Jako speciální bonus obdržíte e-book Vše o hypotéce – váš praktický průvodce světem hypoték, který vám pomůže lépe porozumět tomuto tématu. Odesláním vašeho e-mailu vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami pro zpracování osobních údajů.

Získejte odborné poradenství

Kancelář

Brněnská 462/47, 779 00 Olomouc

Parkování

Parkovat můžete bezplatně na parkovišti vedle budovy.

MHD

Přímo u kanceláře se nachází zastávka MHD Pionýrská.

Zajímá vás cokoli dalšího? Napište nám!

Tento formulář je chráněn pomocí reCAPTCHA a platí zde Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.

Vše co potřebujete vědět o hypotéce na jednom místě

Zadejte svůj e-mail a my Vám elektronickou knihu „Vše co potřebujete vědět o hypotéce“ obratem pošleme. Čas od času vám navíc ve schránce necháme zajímavé a užitečné novinky ze světa financí doplněné o naše cenné postřehy z praxe. Odesláním emailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.