Finanční plánování

Dobře a smysluplně nastavený finanční plán je prvním krokem k úspěšnému dosažení vašich cílů. Nad financemi vždy přemýšlíme logicky a uceleně. Vaše možnosti a potřeby dáváme do souvislostí s našimi bohatými odbornými znalostmi a zkušenostmi. Spolu s objektivním přístupem využíváme vlastních nástrojů, pomocí kterých jsme schopni vám doporučit tu nejvýhodnější finanční strategii, kterou bude snadné naplňovat.

Proč vyřešit finanční plánování s námi?

Máme vlastní analytické nástroje

Finanční plán individuálně přizpůsobíme vašim cílům a možnostem. S pomocí vlastního modifikovatelného nástroje jsme schopni podchytit každou nuanci. Budeme sledovat  předpokládaný vývoj vašeho portfolia, a to z hlediska libovolných scénářů a proměnných. Díky tomu máme k dispozici komplexní náhled, zároveň necílíme na prodej určitých produktů.

Finanční plán tvoříme komplexně

Plánování stavíme jak na vaší osobní finanční situaci a požadavcích, tak na všech dostupných statických i historických datech a prognózách. To nám umožňuje získat co nejpřesnější náhled na možný současný, i krátkodobý a dlouhodobý budoucí vývoj. O celý tento složitý proces se za vás postaráme. A vy jednoduše a bez starostí dostanete konkrétní a srozumitelné výstupy.

S jakými situacemi a otázkami vám pomůžeme?

Jak při finančním plánování postupujeme?

Jak jsme pomohli v konkrétních případech?

Najdeme cestu

Poradenství

Aleš patřil již nějakou dobu k našim prémiovým klientům. Po čase se rozhodl, že si chce výrazně zvýšit svou životní úroveň a do budoucna vybudovat pravidelný pasivní příjem. Jeho cílem bylo si nejprve zajistit měsíční rentu ve výši 50 tisíc korun, a tuto částku po nějakém čase zdvojnásobit.

Problém

Alešovi bylo kolem třicítky. Věnoval se svému podnikání, ve kterém se mu sice dařilo, doposud však neměl uspořené žádné vlastní zdroje. Ačkoliv byl majitelem jednoho bytu, z pohledu banky nebyl vhodným žadatelem o úvěr, a nikdy pořádně nedosáhl na podmínky potřebné pro jeho schválení.

Řešení

Klientovi jsme vypracovali několikaletý finanční plán, jehož cílem byl pasivní příjem v požadované výši. V první řadě jsme Alešovi doporučili upravit daňovou politiku, díky čemuž konečně dosáhl na úvěr a mohl si vzít hypotéku. Za tu nakoupil nemovitosti, které následně začal pronajímat. Část peněz jsme mu rovněž doporučili investovat do vlastního podnikání a do aktiv, které jsme na základě našich metodik a analytických nástrojů vyhodnotili jako vhodné pro vybudování pasivního příjmu. 

Spolu s naší pomocí a všemi dílčími kroky finančního plánu dosáhl Aleš svého prvního cíle do dvou let od navázání naší spolupráce, druhého cíle o tři roky později.​​

Nejčastější
otázky & odpovědi

Jedná se o nástroj, který klientům pomáhá úspěšně dosahovat předem stanovených finančních cílů, efektivně hospodařit s penězi, navrhovat základní rozložení dostupných zdrojů a vyhýbat se případným rizikům.

Pokud vytvoření plánu předchází důkladná a profesionálně zpracovaná analýza, jsou tyto cíle nastaveny tak, aby bylo možné jich v požadovaném horizontu (ať už krátkodobém či dlouhodobém) dosáhnout. Finanční plán také pomáhá odhadovat budoucí příjmy a výdaje (včetně zvážní inflace a dalších jevů), a na základě toho umožňuje dělat správná finanční rozhodnutí.

Vždy samozřejmě záleží na konkrétních cílech a potřebách klienta, obvykle však zahrnuje následující: stávající majetek a finanční zdroje klienta, revizi příjmů a výdajů, životní hodnoty a finanční cíle, dále také přehled zdrojů a kroků potřebných pro jejich dosažení. V neposlední řadě rovněž strategii pro krytí rizik a kalkulaci odhadovaného budoucího vývoje (dle všech možných relevantních proměnných), která pomůže modelovat různé finanční scénáře a usnadňovat volbu co nejvýhodnějších řešení.

Všeobecně můžeme říct, že finanční plán je ideálním nástrojem pro všechny klienty, kteří chtějí mít své finance pod kontrolou, plánovat svůj rozpočet i majetek, stejně tak jako úspěšně dosahovat svých finančních cílů. V takovém případě se vyplatí finanční plán pravidelně aktualizovat a reflektovat v něm měnící se životní styl, cíle a potřeby. 

Vypracovaný finanční plán může následně sloužit také jako podklad pro optimální nastavení zprostředkovaných finančních produktů (např. úvěrů, investic apod.) – díky plánu dokáže poradce odhalit nejrůznější možnosti a příležitosti, jak produkty nastavit či kombinovat, a tím klientům ušetřit nejen starosti, ale hlavně peníze.

Nejnovější články

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na stáří. Jak se novinka (ne)vyplatí?

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na...

Začátkem roku 2024 se na našem trhu objevil nový nástroj, který sjednotil a rozšířil státem podporované možnosti, jak se zajistit…
Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu aneb Co nás letos čeká?

Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu...

Zatímco minulý rok se nesl v duchu vysokých úrokových sazeb hypoték a klesajících transakčních cen nemovitostí, letos to vypadá, že…
Hypotéka na koupi v 10 krocích

Hypotéka na koupi v 10 krocích

Nákup nemovitosti obvykle řešíme jednou či dvakrát za život a většinou se přitom nevyhneme žádosti o hypotéku. Aneb musíme projít…
DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na stáří. Jak se novinka (ne)vyplatí?

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na...

Začátkem roku 2024 se na našem trhu objevil nový nástroj, který sjednotil a rozšířil státem podporované možnosti, jak se zajistit…
Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu aneb Co nás letos čeká?

Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu...

Zatímco minulý rok se nesl v duchu vysokých úrokových sazeb hypoték a klesajících transakčních cen nemovitostí, letos to vypadá, že…

Novinky ze světa financí

Přihlaste se k odběru našeho finančního newsletteru a získejte aktuální tipy a rady. Jako speciální bonus obdržíte e-book Vše o hypotéce – váš praktický průvodce světem hypoték, který vám pomůže lépe porozumět tomuto tématu. Odesláním vašeho e-mailu vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami pro zpracování osobních údajů.

Získejte odborné poradenství

Kancelář

Brněnská 462/47, 779 00 Olomouc

Parkování

Parkovat můžete bezplatně na parkovišti vedle budovy.

MHD

Přímo u kanceláře se nachází zastávka MHD Pionýrská.

Zajímá vás cokoli dalšího? Napište nám!

Tento formulář je chráněn pomocí reCAPTCHA a platí zde Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.

Vše co potřebujete vědět o hypotéce na jednom místě

Zadejte svůj e-mail a my Vám elektronickou knihu „Vše co potřebujete vědět o hypotéce“ obratem pošleme. Čas od času vám navíc ve schránce necháme zajímavé a užitečné novinky ze světa financí doplněné o naše cenné postřehy z praxe. Odesláním emailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.