Mám zájem o e-book

Podnikatelský úvěr

Potřebujete finance na start svého podnikání, na provoz, nákupy vybavení nebo investici do rozvoje? Úvěry dokážeme úspěšně vyřídit pro živnostníky, menší i střední firmy. Z celé řady dostupných produktů pro vás vybereme ten nejvhodnější a vše za vás uděláme. Ať už půjde o úvěr provozní, investiční, developerský nebo revolvingový, či o leasing.

Proč vyřešit úvěr na podnikání s námi?

Chápeme, že čas jsou peníze

Díky komplexnímu náhledu dokážeme najít nejvýhodnější typ úvěru (ať už z úrokového nebo daňového hlediska), zároveň za vás vyřídíme a vyběháme všechno potřebné. Budete se tak moci soustředit na svou vlastní práci s jistotou, že se o vaše finance postaráme zodpovědně a s respektem. Ušetříme vám tak peníze i drahocenný čas.

Vyjednáme první poslední

Uzavírání smluv o podnikatelských úvěrech často připomíná složitý obchod a podmínky pro jejich získání se mohou v každé bance výrazně lišit. Spolehněte se na naše dlouholeté zkušenosti a komplexní znalosti. Úspěšně a co nejrychleji vám pomůžeme realizovat investiční záměr, posoudíme vhodný typ úvěru a zajistíme splnění všech důležitých náležitostí.

S jakými situacemi a otázkami vám pomůžeme?

Jak při řešení podnikatelských úvěrů postupujeme?

Bardoň finance pomáhá

291 +

Klientů s úvěrem

376 +

Sjednaných úvěrů

706 mil. Kč +

Objem sjednaných úvěrů

Jak jsme pomohli v konkrétních případech?

Peníze, když jsou potřeba

Úvěry

S Lukášem jsme řešili úspěšné vyřízení úvěru, na který původně nedosáhl. Klient totiž přemýšlel nad vlastním bydlením a jako nejvhodnější se mu jevila možnost zrekonstruovat rodinný dům, ve kterém by následně mohl dvougeneračně bydlet se svými rodiči. Lukáš pracoval jako technik ve výrobě a v té době doplácel ještě nějaké půjčky z minulosti.

Problém

Jelikož ve starším domě žilo současně několik generací Lukášovy rodiny, nepřicházela z jeho strany v úvahu možnost dát dům do zástavy. Zkoušel proto oslovit svého známého pracujícího ve stavební spořitelně, ani ten mu ale nepomohl. Klientovi bylo řečeno, že v požadované výši nelze úvěr bez ručení nemovitostí vyřídit.

Řešení

S Lukášem jsme si domluvili schůzku a vše pořádně probrali. Nakonec jsme situaci šikovně vyřešili tak, že se oprava domu zaplatila z kombinace dvou úvěrů ze stavebního spoření. Tedy bez potřeby zastavovat nějakou nemovitost.

Klientovi jsme navíc výhodně zkonsolidovali stávající půjčky a díky tomu, že zanedlouho již bydlel ve svém, mu odpadla také nutnost platit nájem. I přes splácení úvěrů mu měsíčně nakonec zůstávalo na účtu dokonce více peněz než před zahájením naší spolupráce.

Nejčastější
otázky & odpovědi

Podnikatelský úvěr je výhradně určený pro živnostníky a podnikající právnické osoby, nelze je proto využít k soukromým účelům. Pro jeho získání je zpravidla potřeba doložit účetní výkazy na poslední (většinou 2) roky hospodaření. Častým úskalím u těchto typů úvěrů je, že každá banka může posuzovat bonitu žadatele jinak a přihlížet k jiným faktorům. 

Je také dobré kalkulovat s tím, že na rozdíl od úvěrů pro fyzické osoby bude banka bonitu ověřovat a kontrolovat i v budoucím průběhu splácení úvěru, například pravidelným dokládáním hospodářských výsledků.

Pro živnostníky a firmy se nejčastěji sjednávají provozní úvěry (např. na nákup skladových zásob, materiálu, na úhradu pohledávek či výplaty zaměstnancům), kontokorentní úvěry (pro vykrytí nerovnováhy mezi příjmy a výdaji) nebo investiční úvěry (pro rozšíření podnikání, nákup vybavení a technologií, stavbu či rekonstrukci nemovitostí apod.). Dále lze sjednat také developerské úvěry, úvěry z Evropského investičního fondu, leasingy či factoringy.

Rozdíl je především v tom, že u spotřebitelského úvěru se klienti považují za „ohroženější“ subjekty a důkladně je chrání zákon o spotřebitelském úvěru. V druhém případě se v podstatě jedná o smluvní vztah mezi dvěma rovnocennými subjekty (OSVČ nebo podnikatelem a finanční institucí neboli B2B), kteří jsou po právní stránce na stejné úrovni postavení. Také proto se u podnikatelských úvěrů podmínky pro schválení úvěru a posouzení bonity žadatele v rámci jednotlivých bank tak moc liší.

Při volbě úvěru je dobré posoudit také daňové hledisko nebo bonitu žadatele z pozice obou subjektů. Může se totiž stát, že živnostník či podnikatel na určitý úvěr nedosáhne, ale jako fyzická osoba ano. A naopak.

Partneři

Nejnovější články

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na stáří. Jak se novinka (ne)vyplatí?

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na...

Začátkem roku 2024 se na našem trhu objevil nový nástroj, který sjednotil a rozšířil státem podporované možnosti, jak se zajistit…
Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu aneb Co nás letos čeká?

Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu...

Zatímco minulý rok se nesl v duchu vysokých úrokových sazeb hypoték a klesajících transakčních cen nemovitostí, letos to vypadá, že…
Hypotéka na koupi v 10 krocích

Hypotéka na koupi v 10 krocích

Nákup nemovitosti obvykle řešíme jednou či dvakrát za život a většinou se přitom nevyhneme žádosti o hypotéku. Aneb musíme projít…
DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na stáří. Jak se novinka (ne)vyplatí?

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na...

Začátkem roku 2024 se na našem trhu objevil nový nástroj, který sjednotil a rozšířil státem podporované možnosti, jak se zajistit…
Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu aneb Co nás letos čeká?

Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu...

Zatímco minulý rok se nesl v duchu vysokých úrokových sazeb hypoték a klesajících transakčních cen nemovitostí, letos to vypadá, že…

Novinky ze světa financí

Přihlaste se k odběru našeho finančního newsletteru a získejte aktuální tipy a rady. Jako speciální bonus obdržíte e-book Vše o hypotéce – váš praktický průvodce světem hypoték, který vám pomůže lépe porozumět tomuto tématu. Odesláním vašeho e-mailu vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami pro zpracování osobních údajů.

Získejte odborné poradenství

Kancelář

Brněnská 462/47, 779 00 Olomouc

Parkování

Parkovat můžete bezplatně na parkovišti vedle budovy.

MHD

Přímo u kanceláře se nachází zastávka MHD Pionýrská.

Zajímá vás cokoli dalšího? Napište nám!

Tento formulář je chráněn pomocí reCAPTCHA a platí zde Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.

Vše co potřebujete vědět o hypotéce na jednom místě

Zadejte svůj e-mail a my Vám elektronickou knihu „Vše co potřebujete vědět o hypotéce“ obratem pošleme. Čas od času vám navíc ve schránce necháme zajímavé a užitečné novinky ze světa financí doplněné o naše cenné postřehy z praxe. Odesláním emailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.