Mám zájem o e-book

Hypotéka na koupi

Plánujete si pořídit vlastní bydlení? Sjednáme vám hypotéku na dům či byt a srozumitelně vás provedeme celým procesem. Zajistíme také, aby vás úvěr vyšel co nejvýhodněji. Ať už v případě, kdy si berete hypotéku na koupi nemovitosti v osobním či družstevním vlastnictví, případně máte zájem o hypotéku na koupi pozemku nebo developerský projekt.

Proč vyřešit hypotéku na koupi s námi?

Jsme na vaší straně

Naším klientem jste vy, nikoliv prodávající nebo realitní kancelář. Můžete si proto být vždy jistí, že primárně hájíme vaše zájmy a práva. Vypracujeme pro vás ocenění nemovitosti a dohlédneme na to, abyste ji nekupovali příliš draze.

Víme, co děláme

Hypotéky na koupi známe od A do Z. Komplexní a objektivní přístup u nás opíráme o bohaté každodenní zkušenosti z praxe a pečlivě sestavené metodiky. Myslíme za vás i na ty nejmenší detaily, které ovlivňují výši sjednaného úvěru a jeho bezproblémové splácení. Nyní i v budoucnu.

S jakými situacemi a otázkami vám pomůžeme?

Jak při řešení hypoték postupujeme?

Bardoň finance pomáhá

291 +

Klientů s úvěrem

376 +

Sjednaných úvěrů

706 mil. Kč +

Objem sjednaných úvěrů

Spočítejte si to!

Jak jsme pomohli v konkrétních případech?

Řešení vlastního bydlení

Hypotéky

Lucie a Tomáš tvořili mladý pár, který si chtěl v Brně pořídit vlastní bydlení. Oba úspěšně dokončili studium na vysoké škole a na pracovním trhu teprve začínali. Shodli se na bydlení v bytě a začali chodit na prohlídky. Po několika absolvovaných konečně našli nemovitost, která jim oběma vyhovovala. Když si však chtěli v bance zažádat o hypotéku, nebyly jim uznány jejich příjmy a úvěr nedostali.

Problém

Lucie zrovna začínala s vlastním podnikáním a doposud nepodala žádné daňové přiznání. Tomáš učil na univerzitě a pobíral stipendium. Pro většinu bank se tyto příjmy nezdály být dlouhodobě udržitelné, jelikož stipendium jednou skončí a u podnikání bez daňového přiznání neexistuje doložitelná historie, ze které by se dalo vycházet. Žádosti o hypotéku nepomohlo ani to, že pár neměl našetřených dostatek peněz do základu.

Řešení

S Lucií a Tomášem jsme si sedli a důkladně zvážili všechny možnosti. V první řadě jsme hledali takovou banku, která by uznala specifické příjmy z nového podnikání a stipendia zároveň. Ze čtrnácti prověřovaných jsme nakonec opravdu jednu našli, a ta nám na žádost kývla. Následně bylo potřeba vyřešit absenci vlastních zdrojů. Hledali jsme proto nejrůznější způsoby, nakonec se jako nejvhodnější ukázala domluva s rodiči mladého páru, kteří dali do zástavy svůj byt. Nic proto již nebránilo tomu, aby klienti hypotéku získali.

Dneska už ve svém bytě bydlí Tomáš s Lucií a jejich narozenou dcerou spokojeně několik let.

Nejčastější
otázky & odpovědi

Nejčastěji se hypotéky poskytují na koupi bytu, rodinného domu nebo stavebního pozemku. Hypotéku lze získat i na koupi chaty, chalupy nebo jiné rekreační nemovitosti, za speciálních podmínek je s bankou možné vyjednat například i nákup zahrady, bytového domu a dalších objektů.

Uskutečňuje se na základě zástavní smlouvy. Ta dává bance jistotu, že pokud nebudeme splácet, může zastavenou nemovitost prodat a tím dluh vyrovnat. Do zástavy v převážné většině případů dáváme kupovanou nemovitost (pak smlouvu o zástavě podepisuje její vlastník, při koupi je to zpravidla prodávající). Je ovšem možné ručit také jinou nemovitostí.

Ručit lze bytem, rodinným domem nebo stavebním pozemkem, nebývá problém ani s chatou, chalupou či jiným rekreačním objektem. V praxi také často ve většině bank uspějeme s bytovým domem, případně ateliérem.

Nejprve banka provede tzv. skóring: na základě náhledu do bankovních i nebankovních registrů prověří naši úvěrovou historii a stanoví, zda jsme vhodnými klienty. 

Následně posoudí naší bonitu: zejména podle dodaných výpisů z účtu, potvrzení o příjmech nebo daňového přiznání vyhodnotí naši schopnost řádně a včas úvěr splácet. Čím vyšší bonity dosáhneme, tím více peněz si budeme moci půjčit.

Dokládat také budeme účel úvěru (návrhy kupních a úschovních smluv) a odhad nemovitosti, kterou budeme ručit.

Partneři

Nejnovější články

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na stáří. Jak se novinka (ne)vyplatí?

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na...

Začátkem roku 2024 se na našem trhu objevil nový nástroj, který sjednotil a rozšířil státem podporované možnosti, jak se zajistit…
Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu aneb Co nás letos čeká?

Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu...

Zatímco minulý rok se nesl v duchu vysokých úrokových sazeb hypoték a klesajících transakčních cen nemovitostí, letos to vypadá, že…
Hypotéka na koupi v 10 krocích

Hypotéka na koupi v 10 krocích

Nákup nemovitosti obvykle řešíme jednou či dvakrát za život a většinou se přitom nevyhneme žádosti o hypotéku. Aneb musíme projít…
DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na stáří. Jak se novinka (ne)vyplatí?

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na...

Začátkem roku 2024 se na našem trhu objevil nový nástroj, který sjednotil a rozšířil státem podporované možnosti, jak se zajistit…
Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu aneb Co nás letos čeká?

Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu...

Zatímco minulý rok se nesl v duchu vysokých úrokových sazeb hypoték a klesajících transakčních cen nemovitostí, letos to vypadá, že…

Novinky ze světa financí

Přihlaste se k odběru našeho finančního newsletteru a získejte aktuální tipy a rady. Jako speciální bonus obdržíte e-book Vše o hypotéce – váš praktický průvodce světem hypoték, který vám pomůže lépe porozumět tomuto tématu. Odesláním vašeho e-mailu vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami pro zpracování osobních údajů.

Získejte odborné poradenství

Kancelář

Brněnská 462/47, 779 00 Olomouc

Parkování

Parkovat můžete bezplatně na parkovišti vedle budovy.

MHD

Přímo u kanceláře se nachází zastávka MHD Pionýrská.

Zajímá vás cokoli dalšího? Napište nám!

Tento formulář je chráněn pomocí reCAPTCHA a platí zde Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.

Vše co potřebujete vědět o hypotéce na jednom místě

Zadejte svůj e-mail a my Vám elektronickou knihu „Vše co potřebujete vědět o hypotéce“ obratem pošleme. Čas od času vám navíc ve schránce necháme zajímavé a užitečné novinky ze světa financí doplněné o naše cenné postřehy z praxe. Odesláním emailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.