Mám zájem o e-book

Úvěr na rekonstrukci

Potřebujete získat finance na rekonstrukci domácnosti, rekonstrukci rodinného či bytového domu, nebo rekreační chaty? Přenechte nám všechny starosti s vyřizováním úvěru a věnujte se tomu, co je pro vás důležitější. My se mezitím postaráme o optimální nastavení rozpočtu a úspěšné podání žádosti. A vždy upřednostníme takový produkt, který pro vás bude nejlepší.

Proč vyřešit úvěr na rekonstrukci s námi?

Vybereme nejlevnější řešení

Peníze na rekonstrukci lze získat mnoha způsoby, z nichž každý nabízí řadu výhod i nevýhod. My pro vás všechny typy úvěrů důkladně projdeme a porovnáme, a vám jednoduše sjednáme ten nejvýhodnější. Ať už nakonec vybereme úvěr ze stavebního spoření, úvěr hypoteční nebo tzv. „spotřebák“, vše okolo pro vás zařídíme, a to včetně případných žádostí o dotace.

Správně nastavíme rozpočet i čerpání

Chápeme specifika úvěrů na rekonstrukci včetně klíčových položek, kterým se vyplatí během sjednávání úvěru věnovat pozornost. Precizně pro vás naplánujeme rozpočet rekonstrukce, včetně dostatečné rezervy. Poradíme, zda peníze čerpat tzv. na faktury, nebo zvelebovat svépomocí na dohlídky a vypracujeme potřebnou strategii pro dokazování finančních toků.

S jakými situacemi a otázkami vám pomůžeme?

Jak při řešení úvěrů na rekonstrukci postupujeme?

Bardoň finance pomáhá

291 +

Klientů s úvěrem

376 +

Sjednaných úvěrů

706 mil. Kč +

Objem sjednaných úvěrů

Jak jsme pomohli v konkrétních případech?

Peníze, když jsou potřeba

Úvěry

S Lukášem jsme řešili úspěšné vyřízení úvěru, na který původně nedosáhl. Klient totiž přemýšlel nad vlastním bydlením a jako nejvhodnější se mu jevila možnost zrekonstruovat rodinný dům, ve kterém by následně mohl dvougeneračně bydlet se svými rodiči. Lukáš pracoval jako technik ve výrobě a v té době doplácel ještě nějaké půjčky z minulosti.

Problém

Jelikož ve starším domě žilo současně několik generací Lukášovy rodiny, nepřicházela z jeho strany v úvahu možnost dát dům do zástavy. Zkoušel proto oslovit svého známého pracujícího ve stavební spořitelně, ani ten mu ale nepomohl. Klientovi bylo řečeno, že v požadované výši nelze úvěr bez ručení nemovitostí vyřídit.

Řešení

S Lukášem jsme si domluvili schůzku a vše pořádně probrali. Nakonec jsme situaci šikovně vyřešili tak, že se oprava domu zaplatila z kombinace dvou úvěrů ze stavebního spoření. Tedy bez potřeby zastavovat nějakou nemovitost.

Klientovi jsme navíc výhodně zkonsolidovali stávající půjčky a díky tomu, že zanedlouho již bydlel ve svém, mu odpadla také nutnost platit nájem. I přes splácení úvěrů mu měsíčně nakonec zůstávalo na účtu dokonce více peněz než před zahájením naší spolupráce.

Nejčastější
otázky & odpovědi

Nejčastěji lze financování rekonstrukce řešit hypotečním úvěrem, nebo úvěrem ze stavebního spoření. Hypotéky jsou účelovým úvěrem s vyžadovanou zástavou. Jsou vhodnější pro rozsáhlejší rekonstrukce a na rozdíl od stavebního spoření jsou levnější a mají delší splatnost (až 30 let). Úvěr ze stavebního spoření je potom taktéž účelovým úvěrem určeným na bydlení, nevyžaduje ovšem nemovitost do zástavy. Získání peněz tak může být snazší, splácení na druhou stranu kratší a vycházet tak dráž.

Je také možné, že budete potřebovat koupit jen několik kousků nábytku, elektroniky či vybavení. V takovém případě se jako nejvýhodnější může ukázat běžný spotřebitelský neúčelový úvěr, který lze použít na libovolné výdaje.

Finanční instituce vám jejím prostřednictvím poskytne finance na opravy, zvelebení či modernizování bytu, domu či chalupy. Protože se jedná o účelové půjčky na bydlení, peníze je nutné použít výhradně na rekonstrukci. To, že jsme tak učinili, poté musíme bance doložit. Pokud rekonstruujeme na klíč od firmy, pak například poskytneme faktury za práci dané firmy. Pokud rekonstruujeme svépomocí, může banka čerpání kontrolovat skrze dohlídky nebo fotografie, podle kterých posoudí stav „před a po“.

Častým důvodem této situace bývá výrazné zdražení stavebního materiálu. Peníze ze schválené hypotéky před několika lety najednou nestačí, zároveň není možné doposud nevyčerpanou hypotéku refinancovat. Vždy záleží na více faktorech, například na možnosti ručit další nemovitostí, na aktuální ceně nemovitosti nebo parametru LTV. Pokud je to však vzhledem k našim příjmům možné, nejčastěji se vzniklý problém řeší druhou hypotékou, nebo úvěrem ze stavebního spoření sjednaným na stejný účel výstavby.

Partneři

Nejnovější články

Bydlení v Olomouci: praktické příklady z webináře

Bydlení v Olomouci: praktické příklady z webináře

Vyplatí se v Olomouci bydlení v nájmu, nebo je výhodnější si vzít hypotéku? Nejen na toto téma jsme uspořádali ve…
Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu v květnu 2024

Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu...

Letošní rok se podle očekávání měl nést v duchu zlevňujících hypoték, nicméně zdražujících se nemovitostí. Nyní se blížíme k polovině…
DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na stáří. Jak se novinka (ne)vyplatí?

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na...

Začátkem roku 2024 se na našem trhu objevil nový nástroj, který sjednotil a rozšířil státem podporované možnosti, jak se zajistit…
Bydlení v Olomouci: praktické příklady z webináře

Bydlení v Olomouci: praktické příklady z webináře

Vyplatí se v Olomouci bydlení v nájmu, nebo je výhodnější si vzít hypotéku? Nejen na toto téma jsme uspořádali ve…
Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu v květnu 2024

Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu...

Letošní rok se podle očekávání měl nést v duchu zlevňujících hypoték, nicméně zdražujících se nemovitostí. Nyní se blížíme k polovině…

Novinky ze světa financí

Přihlaste se k odběru našeho finančního newsletteru a získejte aktuální tipy a rady. Jako speciální bonus obdržíte e-book Vše o hypotéce – váš praktický průvodce světem hypoték, který vám pomůže lépe porozumět tomuto tématu. Odesláním vašeho e-mailu vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami pro zpracování osobních údajů.

Získejte odborné poradenství

Kancelář

Brněnská 462/47, 779 00 Olomouc

Parkování

Parkovat můžete bezplatně na parkovišti vedle budovy.

MHD

Přímo u kanceláře se nachází zastávka MHD Pionýrská.

Zajímá vás cokoli dalšího? Napište nám!

Tento formulář je chráněn pomocí reCAPTCHA a platí zde Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.

Vše co potřebujete vědět o hypotéce na jednom místě

Zadejte svůj e-mail a my Vám elektronickou knihu „Vše co potřebujete vědět o hypotéce“ obratem pošleme. Čas od času vám navíc ve schránce necháme zajímavé a užitečné novinky ze světa financí doplněné o naše cenné postřehy z praxe. Odesláním emailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.