Pojištění

Pojistěte se s námi na události, na které rezervy nestačí. Poradíme vám, do jaké výše pojistit svou domácnost, nemovitost, auto, vlastní odpovědnost, schopnost vydělávat a další rizika. Strategicky pro vás vybereme nejvhodnější produkt, zajistíme jeho sjednání i komunikaci s pojišťovnou. V případě velkých rizik se tak budete moci spolehnout na finanční oporu s adekvátním pojistným plněním. A mít zase o starost méně.

Proč řešit pojištění s námi?

Pojištění uzavíráme logicky

Pojištění se věnujeme od samého počátku naší činnosti a za ta léta již zkrátka víme, jak na to. Pracujeme v souvislostech, využíváme metodických tabulek, srovnáváme produkty a sledujeme statistiky. Díky tomu jsme schopni rozumně nastavit celkovou rizikovou strategii a vynechat nepotřebná pojištění. Zajistíme, abyste platili pouze za to, co má pro vás smysl.

Poskytujeme komplexní servis

Pojišťujeme auta, majetek či drobné podnikatele. Sjednáme životní, úrazové i nemocenské pojištění. Všechny vaše smlouvy přehledně evidujeme a revidujeme. V případě pojistné události vám pomůžeme jednat s pojišťovnou, budeme vám oporou při administrativních úkonech nebo likvidaci škod a vždy poskytneme objektivní náhled na vaši individuální situaci.

S jakými situacemi a otázkami vám pomůžeme?

Jak při řešení pojištění postupujeme?

Bardoň finance pomáhá

649 +

Spokojených klientů

1322 +

Sjednaných smluv

10 mil. Kč +

Sjednaná výše ročního pojistného

Jak jsme pomohli v konkrétních případech?

Pojištění pro každého

Pojištění

Mladá slečna Klára se na nás obrátila přes internet. Potřebovala pomoct ve své nesnadné situaci. Měla zájem o zajištění pasivního příjmu, kromě investic ale chtěla sjednat také životní pojištění.

Problém

Klára bohužel trpěla vzácným onemocněním, kvůli kterému ji v budoucnu hrozila snížená mobilita a tím i invalidní důchod. Když proto o pojištění sama usilovala, pojišťovna ji vždy odmítla. Z obav o svou sníženou zaměstnatelnost a hrozící tíživou ekonomickou situaci potřebovala získat určitou finanční jistotu.

Řešení

Nejprve jsme Klářin zdravotní stav nechali posoudit hned v osmi pojišťovnách. Ačkoliv byla většina odpovědí zamítavá, díky naší silnější vyjednávací pozici a vytrvalému přístupu nám nakonec jedna z oslovených pojišťoven klientku úspěšně přijala a uzavření životního pojištění umožnila. Za Kláru jsme následně vyřídili všechno potřebné, včetně zjištění a vysvětlení případných podmínek pojistné smlouvy. Kvůli zdravotnímu stavu bylo například nutné přistoupit na vyšší cenu pojištění, nicméně Klára s úlevou konečně získala zajištění i pro případné budoucí potíže, které by na základě jejího stávajícího zdravotního znevýhodnění mohly nastat.

Nejčastější
otázky & odpovědi

Mezi základní typy pojištění patří životní pojištění, pojištění auta (povinné a havarijní), pojištění odpovědnosti (občanské, podnikatelské, zaměstnanecké), pojištění majetku (domácností a nemovitostí), dále také pojištění osobních věcí, karet a platebních údajů, pojištění podnikatelů, nebo cestovní pojištění.

Škodové pojištění se vztahuje na majetek, nemovitost, auto a další věci, které mají určitou reálnou hodnotu a na tu musí být pojištění sjednáno. Řeší se u něho také případné podpojištění či přepojištění, které má v případě pojistné události vliv na výši vyplacené částky. 

U obnosového pojištění nelimituje pojistnou částku skutečná hodnota pojištěné věci. Výše sjednaného pojištění tak může být různě vysoká (dle interních limitů jednotlivých pojišťoven). Čím vyšší pojištění se rozhodneme platit, tím více peněz je následně možné získat. Je typické pro životní pojištění proti invaliditě, smrti nebo úrazu.

K podpojištění dochází v situaci, máme sjednanou nižší pojistnou částku, než je aktuální hodnota daného majetku. Tedy v případě, kdy neaktualizujeme své pojistné smlouvy. Pojišťovna nicméně může takový případ vyhodnotit jako úmysl a při pojistné události nám vyplatit méně peněz. Například: máme dům pojištěný na 1 milion, ale jeho hodnota je jednou tak vyšší, tedy 2 miliony. Při škodě v hodnotě 100 tisíc nám pak pojišťovna může uplatnit také poloviční plnění a dostaneme pouze 50 tisíc.

U přepojištění naopak máte sjednanou vyšší pojistnou částku, než je skutečná hodnota věci. V případě pojistné události přihlíží pojišťovna ke skutečné hodnotě majetku a nikoliv k pojištěné částce. Například: hodnota domu je 1 milion korun, my ale platíme vyšší pojištění na 2 miliony. V případě, že dům shoří, nám pojišťovna vyplatí jenom onu skutečnou cenu, bez ohledu na to, jak vysoké pojištění jsme si celou dobu hradili.

V každém případě je proto důležité pojistky pravidelně aktualizovat a přizpůsobovat reálné hodnotě majetku.

Jedná se o určitá rizika a události, na které se nevztahuje pojistné krytí a pokud nastanou, pojišťovna škodu neuhradí. Každý druh pojištění a každá pojišťovna má seznam trochu jiný, nicméně můžeme identifikovat i některé obecné výluky, které se všeobecně uplatňují vždy. Patří mezi ně například válka či jaderná katastrofa, dále také úmyslně způsobené trestné činy.

Partneři

Nejnovější články

Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu v květnu 2024

Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu...

Letošní rok se podle očekávání měl nést v duchu zlevňujících hypoték, nicméně zdražujících se nemovitostí. Nyní se blížíme k polovině…
DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na stáří. Jak se novinka (ne)vyplatí?

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na...

Začátkem roku 2024 se na našem trhu objevil nový nástroj, který sjednotil a rozšířil státem podporované možnosti, jak se zajistit…
Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu aneb Co nás letos čeká?

Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu...

Zatímco minulý rok se nesl v duchu vysokých úrokových sazeb hypoték a klesajících transakčních cen nemovitostí, letos to vypadá, že…
Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu v květnu 2024

Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu...

Letošní rok se podle očekávání měl nést v duchu zlevňujících hypoték, nicméně zdražujících se nemovitostí. Nyní se blížíme k polovině…
DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na stáří. Jak se novinka (ne)vyplatí?

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na...

Začátkem roku 2024 se na našem trhu objevil nový nástroj, který sjednotil a rozšířil státem podporované možnosti, jak se zajistit…

Novinky ze světa financí

Přihlaste se k odběru našeho finančního newsletteru a získejte aktuální tipy a rady. Jako speciální bonus obdržíte e-book Vše o hypotéce – váš praktický průvodce světem hypoték, který vám pomůže lépe porozumět tomuto tématu. Odesláním vašeho e-mailu vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami pro zpracování osobních údajů.

Získejte odborné poradenství

Kancelář

Brněnská 462/47, 779 00 Olomouc

Parkování

Parkovat můžete bezplatně na parkovišti vedle budovy.

MHD

Přímo u kanceláře se nachází zastávka MHD Pionýrská.

Zajímá vás cokoli dalšího? Napište nám!

Tento formulář je chráněn pomocí reCAPTCHA a platí zde Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.

Vše co potřebujete vědět o hypotéce na jednom místě

Zadejte svůj e-mail a my Vám elektronickou knihu „Vše co potřebujete vědět o hypotéce“ obratem pošleme. Čas od času vám navíc ve schránce necháme zajímavé a užitečné novinky ze světa financí doplněné o naše cenné postřehy z praxe. Odesláním emailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.