Investice do dluhopisů

Lákají vás investice do dluhopisů? Mohou být zajímavým způsobem zhodnocení vašich financí, při jejich nákupu je však klíčové zvolit správný nástroj a strategii. Kupovat lze přímo státní nebo korporátní dluhopisy, nebo investovat do dluhopisových fondů. Díky znalosti trhu vám se vším poradíme a vybereme pro vás nejvhodnější produkt.

Proč vyřešit investice do dluhopisů s námi?

Volíme diverzifikované nákupy

S dluhopisy umíme pracovat takovým způsobem, abychom výhodně využili potenciál jejich výnosu. A zároveň vás chránili před nepřiměřeným kreditním rizikem. Z toho důvodu nedoporučujeme nákupy jednotlivých korporátních dluhopisů, ale investice do nich řešíme diverzifikovaně přes investiční fondy.

Investice posuzujeme individuálně

Uvědomujeme si, že dluhopisy jsou v Česku žádanou investicí a řada obchodníků je bezhlavě prodává jen za účelem vlastního zisku. My ale nejprve zvažujeme, zda jsou pro vás vůbec vhodným řešením. A pokud do jejich nákupu půjdeme, ověříme vám podle klíčových parametrů (např. ručení eminenta nebo jeho zadluženosti), zda má smysl do nich investovat.

S jakými situacemi a otázkami vám pomůžeme?

Jak při investování do dluhopisů postupujeme?

Bardoň finance pomáhá
216 +

Spokojených klientů

375 +

Sjednaných investic

49 mil. Kč +
Celkový objem investic

Jak jsme pomohli v konkrétních případech?

Dlouhodobá investice

Investice

Zdeněk nás oslovil ohledně investic. Na účtu se mu „válelo“ uspořených několik set tisíc korun, které chtěl dlouhodobě zhodnocovat, aby peníze nepřicházely vlivem inflace o svou hodnotu. Vzhledem ke svému vytíženému pracovnímu životu a mnoha koníčkům ve volném čase však neměl na správu svých investic dostatek energie a času.

Problém

Ačkoliv se Zdeněk v problematice investování mírně orientoval, sám si netroufal podnikat žádné kroky. Zároveň chtěl mít se svými financemi co nejméně starostí a neztrácet jejich správou svůj drahocenný čas, který by mohl věnovat práci nebo rodině. Nebyl proto v té době schopen najít způsob, jak peníze investovat bez postoupení příliš vysokého rizika, zároveň s efektivním využitím aktuálních příležitostí trhu.

Řešení

Spolupráci jsme se Zdeňkem navázali v době, kdy světem cloumalo onemocnění COVID-19, které mimo jiné značně ovlivnilo situaci na akciových trzích. Zdeňkovi jsme po důkladném zvážení a propočítání všech možností doporučili investice do akcií.

Situaci na trhu jsme pro klienta následně bedlivě monitorovali a jakmile ceny námi nakoupených akcií narostly, část z nich jsme po domluvě se Zdeňkem na přelomu roku 2021 a 2022 prodali. Když poté začaly trhy padat, jeho peníze již byly uloženy v bezpečnějších nástrojích, které se během roku 2022 staly díky růstu základních sazeb opět zajímavě výnosnými.

Nejčastější
otázky & odpovědi

Někdy se též označuje jako riziko protistrany neboli eminenta. Nejčastěji se vztahuje právě k dluhopisům. Vyjadřuje míru (ne)schopnosti protistrany dostát svým závazkům, tedy splatit dluhy. V České republice je velmi často praxe taková, že eminent končí v insolvenci, následkem čehož může klient v nejhorším případě přijít o všechny své zainvestované peníze. Také proto je možné investování do konkrétních titulů považovat za rizikovější než do fondů.

Státní dluhopisy vydává stát samotný, který také ručí za jejich řádné splácení. Jsou považovány za nejméně rizikové, na druhou stranu nabízí nižší úrok neboli výnos. 

U korporátních dluhopisů půjčujeme své peníze konkrétní společnosti. Jsou sice výnosnější, ovšem je u nich potřeba počítat s vyšším kreditním rizikem, například krachem celé firmy.

Při nákupu státních či podnikových dluhopisů investujeme do konkrétních cenných papírů určitého státu nebo firmy. Nabízí se proto vyšší možnost zhodnocení, na druhou stranu také vyšší míra rizika. 

U fondů investujeme do souborného „balíčku“ různorodých dluhopisů. Díky tomu je naše investice bezpečnější a stabilnější, a nabízí zaručenější (byť o něco nižší) výnos.

Partneři

Nejnovější články

Bydlení v Olomouci: praktické příklady z webináře

Bydlení v Olomouci: praktické příklady z webináře

Vyplatí se v Olomouci bydlení v nájmu, nebo je výhodnější si vzít hypotéku? Nejen na toto téma jsme uspořádali ve…
Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu v květnu 2024

Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu...

Letošní rok se podle očekávání měl nést v duchu zlevňujících hypoték, nicméně zdražujících se nemovitostí. Nyní se blížíme k polovině…
DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na stáří. Jak se novinka (ne)vyplatí?

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na...

Začátkem roku 2024 se na našem trhu objevil nový nástroj, který sjednotil a rozšířil státem podporované možnosti, jak se zajistit…
Bydlení v Olomouci: praktické příklady z webináře

Bydlení v Olomouci: praktické příklady z webináře

Vyplatí se v Olomouci bydlení v nájmu, nebo je výhodnější si vzít hypotéku? Nejen na toto téma jsme uspořádali ve…
Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu v květnu 2024

Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu...

Letošní rok se podle očekávání měl nést v duchu zlevňujících hypoték, nicméně zdražujících se nemovitostí. Nyní se blížíme k polovině…

Novinky ze světa financí

Přihlaste se k odběru našeho finančního newsletteru a získejte aktuální tipy a rady. Jako speciální bonus obdržíte e-book Vše o hypotéce – váš praktický průvodce světem hypoték, který vám pomůže lépe porozumět tomuto tématu. Odesláním vašeho e-mailu vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami pro zpracování osobních údajů.

Získejte odborné poradenství

Kancelář

Brněnská 462/47, 779 00 Olomouc

Parkování

Parkovat můžete bezplatně na parkovišti vedle budovy.

MHD

Přímo u kanceláře se nachází zastávka MHD Pionýrská.

Zajímá vás cokoli dalšího? Napište nám!

Tento formulář je chráněn pomocí reCAPTCHA a platí zde Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.

Vše co potřebujete vědět o hypotéce na jednom místě

Zadejte svůj e-mail a my Vám elektronickou knihu „Vše co potřebujete vědět o hypotéce“ obratem pošleme. Čas od času vám navíc ve schránce necháme zajímavé a užitečné novinky ze světa financí doplněné o naše cenné postřehy z praxe. Odesláním emailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.