Investice do akcií

Akcie jsou populární součástí mnoha dlouhodobých investičních portfolií. Pomůžeme vám jejich nákup správně nastavit tak, aby vám i přes možné výkyvy cen akcie nabídly atraktivní výnos a minimalizované riziko. Díky dlouhodobým zkušenostem a úsilí věnovanému naší práci pro vás najdeme nejvhodnější strategii, která vás posune blíže ke stanoveným finančním cílům.

Proč vyřešit investice do akcií s námi?

Nakupujeme efektivně a s rozvahou

Při investování do akcií je potřeba počítat s četným kolísáním cen a ve vypjatých situacích zachovat chladnou hlavu. Jako poradci s mnohaletými zkušenostmi si uvědomujeme, že po většině pádů následuje opět růst a z dlouhodobého hlediska je možné udržet vysoký potenciál výnosu. V dobách poklesu vás proto vždy uklidníme a poradíme, jak dál postupovat.

Portfolio stavíme diverzifikovaně

Se správným rozložením investic pro vás dokážeme z akcií získat vysoké, ale především dosažitelné zhodnocení. Naší prioritou je investovat vaše peníze bezpečně a stabilně. Proto dáváme přednost investicím do pasivních akciových fondů, které jsou široce diverzifikované a nízkonákladové, a nabízí optimální potenciál výnosnosti.

S jakými situacemi a otázkami vám pomůžeme?

Jak při investování do akcií postupujeme?

Bardoň finance pomáhá
216 +

Spokojených klientů

375 +

Sjednaných investic

49 mil. Kč +
Celkový objem investic

Jak jsme pomohli v konkrétních případech?

Dlouhodobá investice

Investice

Zdeněk nás oslovil ohledně investic. Na účtu se mu „válelo“ uspořených několik set tisíc korun, které chtěl dlouhodobě zhodnocovat, aby peníze nepřicházely vlivem inflace o svou hodnotu. Vzhledem ke svému vytíženému pracovnímu životu a mnoha koníčkům ve volném čase však neměl na správu svých investic dostatek energie a času.

Problém

Ačkoliv se Zdeněk v problematice investování mírně orientoval, sám si netroufal podnikat žádné kroky. Zároveň chtěl mít se svými financemi co nejméně starostí a neztrácet jejich správou svůj drahocenný čas, který by mohl věnovat práci nebo rodině. Nebyl proto v té době schopen najít způsob, jak peníze investovat bez postoupení příliš vysokého rizika, zároveň s efektivním využitím aktuálních příležitostí trhu.

Řešení

Spolupráci jsme se Zdeňkem navázali v době, kdy světem cloumalo onemocnění COVID-19, které mimo jiné značně ovlivnilo situaci na akciových trzích. Zdeňkovi jsme po důkladném zvážení a propočítání všech možností doporučili investice do akcií.

Situaci na trhu jsme pro klienta následně bedlivě monitorovali a jakmile ceny námi nakoupených akcií narostly, část z nich jsme po domluvě se Zdeňkem na přelomu roku 2021 a 2022 prodali. Když poté začaly trhy padat, jeho peníze již byly uloženy v bezpečnějších nástrojích, které se během roku 2022 staly díky růstu základních sazeb opět zajímavě výnosnými.

Nejčastější
otázky & odpovědi

Na rozdíl od nákupu akcií konkrétního subjektu investujeme skrze fondy do celého souboru akcií. Díky této diverzifikaci jsou investice do fondů z dlouhodobého hlediska jedním z nejvýnosnějších investičních nástrojů s relativně nízkým rizikem finanční ztráty.

Zjednodušeně lze říct, že čím více akcií z různých sektorů a lokalit držíme, tím jsou výkyvy portfolia nižší. A z dlouhodobějšího hlediska tedy hrozí i nižší riziko náhlé ztráty. Pro zajištění diverzifikace portfolia je vhodné investovat například do akcií různých odvětví či geografických oblastí (kombinací akcií z USA a ostatních regionů světa).

Základní rozdíl spočívá ve vztahu k subjektu. Pro vysvětlení si vezměme příklad obchodní společnosti: při nákupu akcií kupujeme určitou její část a získáváme na ní podíl; při nákupu dluhopisů jí půjčujeme naše peníze a získáváme za ní pohledávku. 

Další odlišnosti mohou být v tom, že u dluhopisů je výnos předem stanovený – má danou návratnost, pravidelné termíny vyplácení, a pokud má uvedený pevný úrok, pak předem znáte i svůj celkový výnos. Výnos akcií je naproti tomu vázán na obchodní úspěchy dané akciové společnosti. Předem není známá výše výnosu a cena akcií může v čase libovolně růst a klesat.

Partneři

Nejnovější články

Bydlení v Olomouci: praktické příklady z webináře

Bydlení v Olomouci: praktické příklady z webináře

Vyplatí se v Olomouci bydlení v nájmu, nebo je výhodnější si vzít hypotéku? Nejen na toto téma jsme uspořádali ve…
Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu v květnu 2024

Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu...

Letošní rok se podle očekávání měl nést v duchu zlevňujících hypoték, nicméně zdražujících se nemovitostí. Nyní se blížíme k polovině…
DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na stáří. Jak se novinka (ne)vyplatí?

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na...

Začátkem roku 2024 se na našem trhu objevil nový nástroj, který sjednotil a rozšířil státem podporované možnosti, jak se zajistit…
Bydlení v Olomouci: praktické příklady z webináře

Bydlení v Olomouci: praktické příklady z webináře

Vyplatí se v Olomouci bydlení v nájmu, nebo je výhodnější si vzít hypotéku? Nejen na toto téma jsme uspořádali ve…
Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu v květnu 2024

Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu...

Letošní rok se podle očekávání měl nést v duchu zlevňujících hypoték, nicméně zdražujících se nemovitostí. Nyní se blížíme k polovině…

Novinky ze světa financí

Přihlaste se k odběru našeho finančního newsletteru a získejte aktuální tipy a rady. Jako speciální bonus obdržíte e-book Vše o hypotéce – váš praktický průvodce světem hypoték, který vám pomůže lépe porozumět tomuto tématu. Odesláním vašeho e-mailu vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami pro zpracování osobních údajů.

Získejte odborné poradenství

Kancelář

Brněnská 462/47, 779 00 Olomouc

Parkování

Parkovat můžete bezplatně na parkovišti vedle budovy.

MHD

Přímo u kanceláře se nachází zastávka MHD Pionýrská.

Zajímá vás cokoli dalšího? Napište nám!

Tento formulář je chráněn pomocí reCAPTCHA a platí zde Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.

Vše co potřebujete vědět o hypotéce na jednom místě

Zadejte svůj e-mail a my Vám elektronickou knihu „Vše co potřebujete vědět o hypotéce“ obratem pošleme. Čas od času vám navíc ve schránce necháme zajímavé a užitečné novinky ze světa financí doplněné o naše cenné postřehy z praxe. Odesláním emailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.