Pravidelné investování

Hledáte jednoduchý způsob zhodnocování svých financí? Pravidelné investice jsou ideálním nástrojem. Spočítáme vám, kolik peněz potřebujete odkládat na důchod, nebo na jiný investiční cíl. Vytvoříme pro vás investiční plán a nastavíme strategii, kterou vám budeme následně spravovat. Tak, abychom v krátkodobém horizontu ochránili vaše peníze před inflací, a v tom dlouhodobém ji porazili.

Proč vyřešit pravidelné investice s námi?

Respektujeme vás i vaše peníze

Ať už se rozhodnete zhodnocovat s námi jakoukoliv částku, pravidelným investicím věnujeme stejnou péči jako těm velkým jednorázovým. U každého portfolia klademe důraz na důsledný a objektivní přístup a vždy se můžete spolehnout na to, že upřednostníme nízkonákladové řešení. Jednotlivé fondy pro vás do detailu prověříme a vybereme pouze ty nejvýhodnější.

Máme transparentní cenotvorbu

Za vytvoření a nastavení investičního plánu u nás platíte pouze za skutečně odpracovaný čas. Nemusíte se obávat žádných astronomických vstupních poplatků vypočítaných z odhadovaného budoucího výnosu. Po celou dobu správy vašich investic budeme potom provizně odměňováni jen natolik, nakolik se nám bude dařit úspěšně budovat vaše portfolio.

S jakými situacemi a otázkami vám pomůžeme?

Jak při investování postupujeme?

Bardoň finance pomáhá
216 +

Spokojených klientů

375 +

Sjednaných investic

49 mil. Kč +
Celkový objem investic

Jak jsme pomohli v konkrétních případech?

Dlouhodobá investice

Investice

Zdeněk nás oslovil ohledně investic. Na účtu se mu „válelo“ uspořených několik set tisíc korun, které chtěl dlouhodobě zhodnocovat, aby peníze nepřicházely vlivem inflace o svou hodnotu. Vzhledem ke svému vytíženému pracovnímu životu a mnoha koníčkům ve volném čase však neměl na správu svých investic dostatek energie a času.

Problém

Ačkoliv se Zdeněk v problematice investování mírně orientoval, sám si netroufal podnikat žádné kroky. Zároveň chtěl mít se svými financemi co nejméně starostí a neztrácet jejich správou svůj drahocenný čas, který by mohl věnovat práci nebo rodině. Nebyl proto v té době schopen najít způsob, jak peníze investovat bez postoupení příliš vysokého rizika, zároveň s efektivním využitím aktuálních příležitostí trhu.

Řešení

Spolupráci jsme se Zdeňkem navázali v době, kdy světem cloumalo onemocnění COVID-19, které mimo jiné značně ovlivnilo situaci na akciových trzích. Zdeňkovi jsme po důkladném zvážení a propočítání všech možností doporučili investice do akcií.

Situaci na trhu jsme pro klienta následně bedlivě monitorovali a jakmile ceny námi nakoupených akcií narostly, část z nich jsme po domluvě se Zdeňkem na přelomu roku 2021 a 2022 prodali. Když poté začaly trhy padat, jeho peníze již byly uloženy v bezpečnějších nástrojích, které se během roku 2022 staly díky růstu základních sazeb opět zajímavě výnosnými.

Nejčastější
otázky & odpovědi

U pravidelného provádíme nákupy investic v opakovaném intervalu (například dvakrát za týden, jednou za měsíc apod.). Díky tomu jsou naše investice méně náchylné na výkyvy trhu a pokles cen, na druhou stranu nemusí být jejich růst tak markantní.

Jednorázová investice představuje jeden velký, případně občasný a nahodilý nákup. Investujeme skrze něj větší sumu peněz, kterou lze takto výrazně zhodnotit. Na druhou stranu může tento typ svádět k časování trhu neboli spekulacím, které jsou rizikovější než pravidelné investice.

Někdy se též označuje jako efekt průměrování ceny a vyvažuje kolísání cen podílových listů. Díky tomu, že pravidelně nakupujeme investice v dobách, kdy jsou levnější i dražší, průměrujeme svou nákupní cenu. A také máme více příležitostí provést nákupy „ve slevě“. Z dlouhodobého pohledu tak více průměrujeme případná rizika, zároveň ale také tlumíme růst.

Z hlediska legislativy je doplňkové penzijní spoření (DPS) na rozdíl od investičních fondů více regulováno, nákladovost fondů je omezena a nezahrnuje žádné vstupní poplatky. U DPS také nelze provádět výběry před uplynutím 5 či 10 let trvání smlouvy a zároveň před dovršením 60 let klienta. V takových případech dochází ke ztrátě státní podpory, která je dalším specifikem DPS. 

Co se daní týče, zisky z DPS podléhají danění vždy, zisky z fondů jsou po 3 letech trvání fondu od daně osvobozeny.

Partneři

Nejnovější články

Bydlení v Olomouci: praktické příklady z webináře

Bydlení v Olomouci: praktické příklady z webináře

Vyplatí se v Olomouci bydlení v nájmu, nebo je výhodnější si vzít hypotéku? Nejen na toto téma jsme uspořádali ve…
Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu v květnu 2024

Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu...

Letošní rok se podle očekávání měl nést v duchu zlevňujících hypoték, nicméně zdražujících se nemovitostí. Nyní se blížíme k polovině…
DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na stáří. Jak se novinka (ne)vyplatí?

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na...

Začátkem roku 2024 se na našem trhu objevil nový nástroj, který sjednotil a rozšířil státem podporované možnosti, jak se zajistit…
Bydlení v Olomouci: praktické příklady z webináře

Bydlení v Olomouci: praktické příklady z webináře

Vyplatí se v Olomouci bydlení v nájmu, nebo je výhodnější si vzít hypotéku? Nejen na toto téma jsme uspořádali ve…
Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu v květnu 2024

Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu...

Letošní rok se podle očekávání měl nést v duchu zlevňujících hypoték, nicméně zdražujících se nemovitostí. Nyní se blížíme k polovině…

Novinky ze světa financí

Přihlaste se k odběru našeho finančního newsletteru a získejte aktuální tipy a rady. Jako speciální bonus obdržíte e-book Vše o hypotéce – váš praktický průvodce světem hypoték, který vám pomůže lépe porozumět tomuto tématu. Odesláním vašeho e-mailu vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami pro zpracování osobních údajů.

Získejte odborné poradenství

Kancelář

Brněnská 462/47, 779 00 Olomouc

Parkování

Parkovat můžete bezplatně na parkovišti vedle budovy.

MHD

Přímo u kanceláře se nachází zastávka MHD Pionýrská.

Zajímá vás cokoli dalšího? Napište nám!

Tento formulář je chráněn pomocí reCAPTCHA a platí zde Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.

Vše co potřebujete vědět o hypotéce na jednom místě

Zadejte svůj e-mail a my Vám elektronickou knihu „Vše co potřebujete vědět o hypotéce“ obratem pošleme. Čas od času vám navíc ve schránce necháme zajímavé a užitečné novinky ze světa financí doplněné o naše cenné postřehy z praxe. Odesláním emailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.