Pojištění majetku

Potřebujete správně pojistit majetek? Zajistíme vám, abyste neplatili více, než musíte. A abyste zároveň nebyli při pojistné události nemile překvapeni. V rámci pojištění nemovitostí vám sjednáme pojištění rodinného domu, bytu, rekreační budovy, bytového domu i komerční stavby. Vyřídíme za vás rovněž pojištění domácnosti, asistenčních služeb v domácnosti nebo domácích mazlíčků, stejně tak jako pojištění menších firem.

Proč vyřešit pojištění majetku s námi?

Umíme nastavit limity a rizika

Správně pojistit majetek nemusí být snadné a narazit lze na celou řadu překážek. Díky naší dlouholeté praxi ale víme, jak vhodně určit pojistnou hodnotu a na co se připravit. Pracujeme s podrobnými metodikami a srovnávacími nástroji, zároveň zvažujeme možná rizika, lokalitu či opotřebení majetku. Na základě toho Vám vybereme ten nejvhodnější produkt.

Pojištění neustále monitorujeme

V rámci dlouhodobého servisu vaše pojištění majetku pravidelně kontrolujeme a aktualizujeme. Díky tomu jsme schopni reflektovat změny v cenách pojištění a zároveň vám hlídat riziko podpojištění (či přepojištění), ke kterému může v čase docházet. Velmi často také dokážeme vyjednat nadstandardní slevy a benefity.

S jakými situacemi a otázkami vám pomůžeme?

Jak při sjednání pojištění majetku postupujeme?

Bardoň finance pomáhá

649 +

Spokojených klientů

1322 +

Sjednaných smluv

10 mil. Kč +

Sjednaná výše ročního pojistného

Jak jsme pomohli v konkrétních případech?

Pojištění pro každého

Pojištění

Mladá slečna Klára se na nás obrátila přes internet. Potřebovala pomoct ve své nesnadné situaci. Měla zájem o zajištění pasivního příjmu, kromě investic ale chtěla sjednat také životní pojištění.

Problém

Klára bohužel trpěla vzácným onemocněním, kvůli kterému ji v budoucnu hrozila snížená mobilita a tím i invalidní důchod. Když proto o pojištění sama usilovala, pojišťovna ji vždy odmítla. Z obav o svou sníženou zaměstnatelnost a hrozící tíživou ekonomickou situaci potřebovala získat určitou finanční jistotu.

Řešení

Nejprve jsme Klářin zdravotní stav nechali posoudit hned v osmi pojišťovnách. Ačkoliv byla většina odpovědí zamítavá, díky naší silnější vyjednávací pozici a vytrvalému přístupu nám nakonec jedna z oslovených pojišťoven klientku úspěšně přijala a uzavření životního pojištění umožnila. Za Kláru jsme následně vyřídili všechno potřebné, včetně zjištění a vysvětlení případných podmínek pojistné smlouvy. Kvůli zdravotnímu stavu bylo například nutné přistoupit na vyšší cenu pojištění, nicméně Klára s úlevou konečně získala zajištění i pro případné budoucí potíže, které by na základě jejího stávajícího zdravotního znevýhodnění mohly nastat.

Nejčastější
otázky & odpovědi

Pojistit lze téměř všechny hmotné věci. Nejčastěji se pak sjednává pojištění nemovitostí (rodinné domy, byty, rekreační budovy, bytové domy, komerční stavby), pojištění domácnosti, pojištění asistenčních služeb v domácnosti, nebo pojištění domácích mazlíčků. Samostatnou kapitolou je pak pojištění podnikatelů a firem.

Pojištění nemovitosti se vztahuje na stavbu samotnou a vše, co je s ní pevně spojeno. Zahrnuje tedy jak rodinný dům, byt, chalupu, chatu a další vedlejší nebo ostatní stavby (např. garáže, pergoly, přístřešky), tak třeba přilepené koberce, vestavěný nábytek a spotřebiče, nainstalované tepelné čerpadlo nebo fotovoltaiku a podobně.

Pojištění domácnost naopak zahrnuje movité a osobní věci, které kdybyste nemovitost otočili vzhůru nohama, by „vypadly“. Konkrétně tedy například volně stojící nábytek a spotřebiče, elektroniku jako jsou mobily, notebooky, elektrokola a koloběžky, osobní věci apod.

Pojištění se nevztahuje na škody způsobené vlastním úmyslem, válkou nebo nukleární katastrofou. V ostatních případech se události individuálně posuzují a mohou vyústit v krácení pojistného plnění. Jedná se například o škody způsobené pod vlivem alkoholu či omamných látek, a to i ze strany členů domácnosti a rodiny (představte si situaci, kdy vám přiopilý partner nebo sourozenec zapálí závěsy nebo rovnou celý byt), dále škody způsobené hrubou nedbalostí, neodborným nainstalováním elektroniky, v určitých případech i počasím (například mrazem, když netopíte).

Při sjednávání pojištění majetku je také dobré věnovat pozornost některým limitům, třeba plnění pro peníze v hotovosti. Pro příklad, máme-li pojištění domácnosti na 500 tisíc, limit na plnění peněz v hotovosti může být třeba jen 20 tisíc.

Partneři

Nejnovější články

Bydlení v Olomouci: praktické příklady z webináře

Bydlení v Olomouci: praktické příklady z webináře

Vyplatí se v Olomouci bydlení v nájmu, nebo je výhodnější si vzít hypotéku? Nejen na toto téma jsme uspořádali ve…
Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu v květnu 2024

Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu...

Letošní rok se podle očekávání měl nést v duchu zlevňujících hypoték, nicméně zdražujících se nemovitostí. Nyní se blížíme k polovině…
DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na stáří. Jak se novinka (ne)vyplatí?

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na...

Začátkem roku 2024 se na našem trhu objevil nový nástroj, který sjednotil a rozšířil státem podporované možnosti, jak se zajistit…
Bydlení v Olomouci: praktické příklady z webináře

Bydlení v Olomouci: praktické příklady z webináře

Vyplatí se v Olomouci bydlení v nájmu, nebo je výhodnější si vzít hypotéku? Nejen na toto téma jsme uspořádali ve…
Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu v květnu 2024

Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu...

Letošní rok se podle očekávání měl nést v duchu zlevňujících hypoték, nicméně zdražujících se nemovitostí. Nyní se blížíme k polovině…

Novinky ze světa financí

Přihlaste se k odběru našeho finančního newsletteru a získejte aktuální tipy a rady. Jako speciální bonus obdržíte e-book Vše o hypotéce – váš praktický průvodce světem hypoték, který vám pomůže lépe porozumět tomuto tématu. Odesláním vašeho e-mailu vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami pro zpracování osobních údajů.

Získejte odborné poradenství

Kancelář

Brněnská 462/47, 779 00 Olomouc

Parkování

Parkovat můžete bezplatně na parkovišti vedle budovy.

MHD

Přímo u kanceláře se nachází zastávka MHD Pionýrská.

Zajímá vás cokoli dalšího? Napište nám!

Tento formulář je chráněn pomocí reCAPTCHA a platí zde Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.

Vše co potřebujete vědět o hypotéce na jednom místě

Zadejte svůj e-mail a my Vám elektronickou knihu „Vše co potřebujete vědět o hypotéce“ obratem pošleme. Čas od času vám navíc ve schránce necháme zajímavé a užitečné novinky ze světa financí doplněné o naše cenné postřehy z praxe. Odesláním emailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.