Mám zájem o e-book

Refinancování hypotéky

Končí vám fixace, nebo si chcete zajistit výhodnější splácení? Ať už se společně pustíme do refinancování hypotéky v době fixace nebo refinancování hypotéky mimo fixaci, poradíme vám, jak získat lepší podmínky. Refinancování provádíme vždy ve váš prospěch a pouze v případě, kdy vám zajistí výhodnější a úspornější řešení.

Proč vyřešit refinancování hypotéky s námi?

Hypotéku vám hlídáme v čase

Během dlouhodobé správy vaší hypotéky provádíme srovnání nabídek většiny bank a z nich vybíráme nejvhodnější a nejúspornější produkty. Vždy s ohledem na vaši specifickou situaci. Pohlídáme vám možnosti snížení úrokových sazeb i změny fixací a o všem vás dopředu informujeme.

Doporučíme jen smysluplné řešení

Zaměříme se na nejlevnější refinancování hypotéky. Zároveň posoudíme, zda pro vás má ekonomický smysl. Primárně vám pomůžeme vyjednat nejnižší nabídku u stávající banky, případně vám zajistíme přechod k bance nové. Pokud by se refinancování v dané chvíli nevyplatilo, nikdy vás nebudeme do ničeho tlačit.

S jakými situacemi a otázkami vám pomůžeme?

Jak při řešení refinancování hypoték postupujeme?

Bardoň finance pomáhá

291 +

Klientů s úvěrem

376 +

Sjednaných úvěrů

706 mil. Kč +

Objem sjednaných úvěrů

Spočítejte si to!

Jak jsme pomohli v konkrétních případech?

Řešení vlastního bydlení

Hypotéky

Lucie a Tomáš tvořili mladý pár, který si chtěl v Brně pořídit vlastní bydlení. Oba úspěšně dokončili studium na vysoké škole a na pracovním trhu teprve začínali. Shodli se na bydlení v bytě a začali chodit na prohlídky. Po několika absolvovaných konečně našli nemovitost, která jim oběma vyhovovala. Když si však chtěli v bance zažádat o hypotéku, nebyly jim uznány jejich příjmy a úvěr nedostali.

Problém

Lucie zrovna začínala s vlastním podnikáním a doposud nepodala žádné daňové přiznání. Tomáš učil na univerzitě a pobíral stipendium. Pro většinu bank se tyto příjmy nezdály být dlouhodobě udržitelné, jelikož stipendium jednou skončí a u podnikání bez daňového přiznání neexistuje doložitelná historie, ze které by se dalo vycházet. Žádosti o hypotéku nepomohlo ani to, že pár neměl našetřených dostatek peněz do základu.

Řešení

S Lucií a Tomášem jsme si sedli a důkladně zvážili všechny možnosti. V první řadě jsme hledali takovou banku, která by uznala specifické příjmy z nového podnikání a stipendia zároveň. Ze čtrnácti prověřovaných jsme nakonec opravdu jednu našli, a ta nám na žádost kývla. Následně bylo potřeba vyřešit absenci vlastních zdrojů. Hledali jsme proto nejrůznější způsoby, nakonec se jako nejvhodnější ukázala domluva s rodiči mladého páru, kteří dali do zástavy svůj byt. Nic proto již nebránilo tomu, aby klienti hypotéku získali.

Dneska už ve svém bytě bydlí Tomáš s Lucií a jejich narozenou dcerou spokojeně několik let.

Nejčastější
otázky & odpovědi

Refinancování hypotéky funguje tak, že si na aktuálně splácený hypoteční úvěr vezmeme nový s výhodnějšími podmínkami a nižší úrokovou sazbou. Pokud nám takové výhody nabídne vlastní banka a je ochotna akceptovat předloženou nejvýhodnější nabídku na trhu, pak není nutné (a pro vás jako klienta dokonce ani výhodné) přecházet k bance jiné.

Záleží na době sjednání. Pro všechny úvěry a fixace sjednané do září 2024 platí podmínky, za kterých je možné využít předčasného splacení v libovolné výši s minimálním administrativním poplatkem (řádově ve stokorunách).

Od září 2024 uzákonila podmínky refinancování novela o spotřebitelském úvěru, která také zvýšila sankce za předčasně splacení. U nových úvěrů, či fixace stávajících smluv sjednaných po tomto datu budou banky nově moci při předčasném splacení požadovat po klientovi částku odpovídající rozdílu mezi původně sjednanou sazbou a aktuální průměrnou sazbou na trhu, maximálně ale 1 % ze splácené částky.

Stále ovšem existuje celá řada mimořádných situací, za kterých lze využít možnost předčasného splácení zdarma.

Hypoteční úvěry se obvykle sjednávají na délku 30 let. Z toho se většinou první 3 roky až 10 let fixuje úroková sazba, tedy garance, že úrok a výše splátky zůstanou po celou dobu stejně vysoké. Pokud uzavíráme hypotéku v době, kdy jsou úrokové sazby výhodné, pak je samozřejmě nejlepší zvolit fixaci co nejdelší. V opačném případě chceme mít co nejdříve možnost refinancování a volíme kratší dobu. 

Délku fixace úrokové sazby je vždy vhodné probrat s finančním poradcem, který trh dobře zná a dokáže objektivně posoudit, na jak dlouhou dobu se v aktuální situaci fixace vyplatí.

Partneři

Nejnovější články

Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu v květnu 2024

Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu...

Letošní rok se podle očekávání měl nést v duchu zlevňujících hypoték, nicméně zdražujících se nemovitostí. Nyní se blížíme k polovině…
DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na stáří. Jak se novinka (ne)vyplatí?

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na...

Začátkem roku 2024 se na našem trhu objevil nový nástroj, který sjednotil a rozšířil státem podporované možnosti, jak se zajistit…
Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu aneb Co nás letos čeká?

Aktuální situace na hypotečním a nemovitostním trhu...

Zatímco minulý rok se nesl v duchu vysokých úrokových sazeb hypoték a klesajících transakčních cen nemovitostí, letos to vypadá, že…
Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu v květnu 2024

Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu...

Letošní rok se podle očekávání měl nést v duchu zlevňujících hypoték, nicméně zdražujících se nemovitostí. Nyní se blížíme k polovině…
DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na stáří. Jak se novinka (ne)vyplatí?

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na...

Začátkem roku 2024 se na našem trhu objevil nový nástroj, který sjednotil a rozšířil státem podporované možnosti, jak se zajistit…

Novinky ze světa financí

Přihlaste se k odběru našeho finančního newsletteru a získejte aktuální tipy a rady. Jako speciální bonus obdržíte e-book Vše o hypotéce – váš praktický průvodce světem hypoték, který vám pomůže lépe porozumět tomuto tématu. Odesláním vašeho e-mailu vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami pro zpracování osobních údajů.

Získejte odborné poradenství

Kancelář

Brněnská 462/47, 779 00 Olomouc

Parkování

Parkovat můžete bezplatně na parkovišti vedle budovy.

MHD

Přímo u kanceláře se nachází zastávka MHD Pionýrská.

Zajímá vás cokoli dalšího? Napište nám!

Tento formulář je chráněn pomocí reCAPTCHA a platí zde Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.

Vše co potřebujete vědět o hypotéce na jednom místě

Zadejte svůj e-mail a my Vám elektronickou knihu „Vše co potřebujete vědět o hypotéce“ obratem pošleme. Čas od času vám navíc ve schránce necháme zajímavé a užitečné novinky ze světa financí doplněné o naše cenné postřehy z praxe. Odesláním emailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.