Pojištění odpovědnosti

Uvažujete o sjednání „pojistky na blbost“? Pojištění odpovědnosti za vás uhradí škody, které neúmyslně způsobíte jiné osobě ve svém běžném nebo pracovním životě. Je však důležité mít pojištění dobře ošetřené a podchycené. Vše pro vás vyřídíme a nastavíme tak, abyste byli v případě nehody co nejlépe krytí. Ať už půjde o pojištění odpovědnosti za újmy, pojištění odpovědnosti zaměstnance, zaměstnavatele či OSVČ.

Proč vyřešit pojištění odpovědnosti s námi?

Zajistíme dostatečné krytí

Pojištění odpovědnosti považujeme za jedno z nejdůležitějších a jeho správné nastavení nepodceňujeme v žádném ohledu. Provádíme důkladnou analýzu odpovědnostních rizik, spočítáme reálnou výši potenciálních škod a zahrneme všechny klíčové faktory. Pojistku vám vždy nastavíme na dostatečně vysokou částku, aby pro vás mělo její placení smysl.

Umíme slučovat a hlídat smlouvy

Máte více různých smluv na odpovědnost? Rádi vám je sloučíme do jedné výhodnější. Ve výsledku budete platit méně a zároveň budete krytí na vyšší částku. Při uzavírání pojistných smluv současně dbáme na to, aby vám kryly také hrubou nedbalost, kterou pojišťovny někdy ze svých podmínek vylučují. Smlouvy vám budeme v čase hlídat a analyzovat.

S jakými situacemi a otázkami vám pomůžeme?

Jak při sjednání pojištění odpovědnosti postupujeme?

Bardoň finance pomáhá

649 +

Spokojených klientů

1322 +

Sjednaných smluv

10 mil. Kč +

Sjednaná výše ročního pojistného

Jak jsme pomohli v konkrétních případech?

Pojištění pro každého

Pojištění

Mladá slečna Klára se na nás obrátila přes internet. Potřebovala pomoct ve své nesnadné situaci. Měla zájem o zajištění pasivního příjmu, kromě investic ale chtěla sjednat také životní pojištění.

Problém

Klára bohužel trpěla vzácným onemocněním, kvůli kterému ji v budoucnu hrozila snížená mobilita a tím i invalidní důchod. Když proto o pojištění sama usilovala, pojišťovna ji vždy odmítla. Z obav o svou sníženou zaměstnatelnost a hrozící tíživou ekonomickou situaci potřebovala získat určitou finanční jistotu.

Řešení

Nejprve jsme Klářin zdravotní stav nechali posoudit hned v osmi pojišťovnách. Ačkoliv byla většina odpovědí zamítavá, díky naší silnější vyjednávací pozici a vytrvalému přístupu nám nakonec jedna z oslovených pojišťoven klientku úspěšně přijala a uzavření životního pojištění umožnila. Za Kláru jsme následně vyřídili všechno potřebné, včetně zjištění a vysvětlení případných podmínek pojistné smlouvy. Kvůli zdravotnímu stavu bylo například nutné přistoupit na vyšší cenu pojištění, nicméně Klára s úlevou konečně získala zajištění i pro případné budoucí potíže, které by na základě jejího stávajícího zdravotního znevýhodnění mohly nastat.

Nejčastější
otázky & odpovědi

Rozlišovat můžeme dvě hlavní skupiny. Tou první je pojištění odpovědnosti z provozu vozidla neboli povinné ručení pro vlastníky (provozovatele) aut – o něm se více dočtete v naší sekci služeb „Pojištění vozidel a řidičů“. 

Druhou skupinou je pojištění odpovědnosti v pracovní sféře, pod které spadá více typů:

  • zaměstnavatelé jsou ze zákona povinni platit pojištění odpovědnosti z pracovních úrazů zaměstnanců;
  • zaměstnanci si mohou dobrovolně platit pojištění odpovědnosti pro případy, kdy způsobí škodu svému zaměstnavateli (maximální výše odpovědnosti se potom rovná 4,5násobku hrubé měsíční mzdy),
  • OSVČ a podnikatelé si rovněž mohou pojistit svou činnost (ručí za škodu do plné výše), v některých případech mají dokonce ze zákona povinnost si pojištění odpovědnosti sjednat.

Jak vyplývá ze zákoníku práce, způsobíte-li neúmyslně majetkovou či nemajetkovou újmu, pak má po vás zaměstnavatel právo požadovat až 4,5násobek vašeho průměrného hrubého měsíčního výdělku. To znamená, že pokud vyděláváte 50 tisíc měsíčně hrubého, požadovaná částka se může vyšplhat až na 225 tisíc korun.

Na obecné rovině se jedná o škody způsobené členy domácnosti sobě navzájem nebo škody způsobené úmyslně.

Velmi často sem patří i škody způsobené při myslivosti nebo manipulaci se střelnými zbraněmi a výbušninami, dále škody způsobené profesionálním sportem. Vždy ovšem záleží na konkrétní pojišťovně.

Partneři

Nejnovější články

Bydlení v Olomouci: praktické příklady z webináře

Bydlení v Olomouci: praktické příklady z webináře

Vyplatí se v Olomouci bydlení v nájmu, nebo je výhodnější si vzít hypotéku? Nejen na toto téma jsme uspořádali ve…
Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu v květnu 2024

Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu...

Letošní rok se podle očekávání měl nést v duchu zlevňujících hypoték, nicméně zdražujících se nemovitostí. Nyní se blížíme k polovině…
DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na stáří. Jak se novinka (ne)vyplatí?

DIP jako jednodušší způsob vytvoření rezervy na...

Začátkem roku 2024 se na našem trhu objevil nový nástroj, který sjednotil a rozšířil státem podporované možnosti, jak se zajistit…
Bydlení v Olomouci: praktické příklady z webináře

Bydlení v Olomouci: praktické příklady z webináře

Vyplatí se v Olomouci bydlení v nájmu, nebo je výhodnější si vzít hypotéku? Nejen na toto téma jsme uspořádali ve…
Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu v květnu 2024

Aktuální situace na hypotečním a realitním trhu...

Letošní rok se podle očekávání měl nést v duchu zlevňujících hypoték, nicméně zdražujících se nemovitostí. Nyní se blížíme k polovině…

Novinky ze světa financí

Přihlaste se k odběru našeho finančního newsletteru a získejte aktuální tipy a rady. Jako speciální bonus obdržíte e-book Vše o hypotéce – váš praktický průvodce světem hypoték, který vám pomůže lépe porozumět tomuto tématu. Odesláním vašeho e-mailu vyjadřujete souhlas s našimi podmínkami pro zpracování osobních údajů.

Získejte odborné poradenství

Kancelář

Brněnská 462/47, 779 00 Olomouc

Parkování

Parkovat můžete bezplatně na parkovišti vedle budovy.

MHD

Přímo u kanceláře se nachází zastávka MHD Pionýrská.

Zajímá vás cokoli dalšího? Napište nám!

Tento formulář je chráněn pomocí reCAPTCHA a platí zde Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.

Vše co potřebujete vědět o hypotéce na jednom místě

Zadejte svůj e-mail a my Vám elektronickou knihu „Vše co potřebujete vědět o hypotéce“ obratem pošleme. Čas od času vám navíc ve schránce necháme zajímavé a užitečné novinky ze světa financí doplněné o naše cenné postřehy z praxe. Odesláním emailu souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů.